ŚWIĘTUJ Z WIKIPEDIĄ SWOJE URODZINY!

Aktualności

Zbliżają się Twoje urodziny? Widziałeś, że znajomi tworzą z tej okazji zbiórki na różne cele społeczne i sam chciałbyś zrobić coś podobnego? Szukasz organizacji, którą mógłbyś/mogłabyś wesprzeć?  To może pomożesz….

Read more

CEE Spring – dziękujemy!

Aktualności

Za nami najbardziej emocjonujący konkurs ostatnich lat – CEE Spring 2021! Tegoroczna edycja zaowocowała rekordową liczbą artykułów – powstało aż 1253 hasła! Dotychczas aż 110 haseł konkursowych zostało wyeksponowanych w Czywieszu, a….

Read more

Bezwzględna Akcja Troskliwego Uźródławiania Tysięcy Artykułów jest z nami ponownie!

Aktualności

W tym roku wraca słynny konkurs BATUTA! Bezwzględna Akcja Troskliwego Uźródławiania Tysięcy Artykułów jest z nami ponownie– tym razem w nieco odświeżonej formie! Od 1 do 30 czerwca skupimy się….

Read more

Badanie potrzeb Wikimediów w regionie Europy Środkowo – Wschodniej i CEE Hub!

Aktualności

Już niedługo Wikimedianie z Europy Środkowej i Wschodniej będą mogli spotkać się w hubie, nad którego utworzeniem trwają intensywne prace! Planowana przestrzeń ma pomóc mniejszym społecznościom rozwijać i poszerzać zasoby….

Read more

Jaką rolę ma administrator na Wikipedii?

Aktualności

Wikipedia różni się od innych stron i encyklopedii, które znacie. Nie ma naczelnego redaktora i jednej stałej redakcji. Wikipedię edytować może każdy,  przestrzegając panujących tu zasad i procedur.  Na etapie….

Read more

Zapraszamy do aplikowania o Wikigranty!

Aktualności

Czy wiecie, że Wikimedia Polska w ramach programu Wikigrantów może sfinansować Wam zakup źródeł, materiałów naukowych lub sprzętu, których potrzebujecie do wzbogacania projektów Wikimedia? Wikigranty oferowane są do kwoty 2000….

Read more

Jak i w jakim celu Wikipedia zachowuje neutralność?

Aktualności

Wikipedia jest tworzona kolektywnie przez tysiące użytkowników i użytkowniczek każdego dnia. Zależy nam, by grono Wikipedystów cały czas się poszerzało i dołączało do nas jak najwięcej nowych wolontariuszy i wolontariuszek.….

Read more

Sukcesy Wikipedystów i Wikipedystek w CEE Spring!

Aktualności

Trwa CEE Spring, największy konkurs edycyjny w tej części świata!Jak wyglądają postępy? Imponująco! 📌Polscy Wikipedyści napisali już 727 artykułów📌 Zajmujemy trzecie miejsce w statystykach międzynarodowych📌 W konkursie wzięło udział 43….

Read more

Rozwijamy projekt „Żywa tradycja w Wikipedii”!

Aktualności

W marcu 2020 roku Wikimedia Polska rozpoczęła długofalową współpracę z Narodowym Instytutem Dziedzictwa. Nad czym wspólnie pracujemy?  > po pierwsze nad zwiększeniem widoczności niematerialnego dziedzictwa kulturowego na stronach polskich i….

Read more

Dziękujemy za oddanie 1% na Wikimedia Polska! Jesteście prawdziwymi #Wikiheroes!

Aktualności

Skończył się kwiecień, a wraz z nim, skończyła się nasza kampania #WikiHero! Ostatnie 3 miesiące były dla Nas niesamowitą przygodą i okazją, by pokazać trochę więcej siebie – trochę więcej Wikimedii….

Read more

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany

Zapisz się na nasz newsletter

Newsletter przybliża nasze działania i plany. Trafi do twojej skrzynki raz w miesiącu.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszych działań? Napisz do nas!

Kontakt