01

Wikiszkoła

W marcu 2020 rozpoczął się pilotażowy program Wikiszkoła, który jest pierwszym krokiem wdrażania szerszej strategii edukacyjnej w Wikimedia Polska. Naszym długofalowym celem jest sprawienie, by teoria i praktyka Wikipedii (i jej projektów) stała się częścią programów nauczania we wszystkich szkołach w Polsce. 

02

Digitalizacja zasobów kultury

W ramach projektu GLAM (Galleries, Libraries, Archives and Museums) współpracujemy z galeriami, bibliotekami, archiwami, muzeami i innymi instytucjami dziedzictwa w celu poszerzania zbiorów wolnej wiedzy o reprodukcje dzieł sztuki, materiały archiwalne, fotografie, filmy czy nagrania audio o wysokiej wartości edukacyjnej.

03

Spotkania ogólnopolskie i lokalne

Organizujemy spotkania przeznaczone przede wszystkim dla wolontariuszy-współtwórców projektów Wikimedia. Przyczyniają się one do przekazywania wiedzy i doświadczenia. Stanowią również o wzmocnieniu połączeń i sieci powiązań, co pozwala budować zdrowe i skłonne do współpracy społeczności.

04

Konkursy fotograficzne

W ramach naszych działań organizujemy także konkursy fotograficzne, których celem promowanie młodych fotografów i fotografek oraz powiększanie naszej kolekcji zdjęć wysokiej jakości na Wikimedia Commons.

05

Wikigranty

Chcąc wspierać społeczności współtwórców i współtwórczyń projektów Wikimedia, stowarzyszenie oferuje pomoc finansową i granty na wybrane projekty. 

06

Maratony edycyjne

Maratony edycyjne tzw. edytony to wydarzenia, w ramach których chcemy zmotywować jak największą grupę wolontariuszy/ek do pracy merytorycznej nad artykułami w danym temacie.