Suma ludzkiej wiedzy, tworzona wspólnie, w oparciu o rzetelne źródła informacji, dostępna dla każdego bez ograniczeń i na wolnych licencjach – to nasza misja i cel w jednym.

Jesteśmy polskim stowarzyszeniem twórców Wikimediów. Wspieramy społeczność, która powiększa zbiory Wikimediów. Dzięki potencjałowi naszych członków/-iń, wolontariuszy/-ek i partnerów instytucjonalnych dbamy o stałe pozyskiwanie i utrzymanie dóbr kultury w cyfrowym świecie.

Każdego dnia pracujemy nad tym, by Wikipedia i jej projekty siostrzane rosły w siłę i rozwijały się. W naszych projektach priorytetem są jawność i przejrzystość działań, które dają gwarancję, że kreowane przez nas inicjatywy są budowane w poczuciu pełnej uczciwości. Jesteśmy otwarci na nowe inicjatywy i partnerstwa, które pomogą rozwijać naszą platformę.

W dłuższej perspektywie całość naszych działań ma na celu wyrównywanie szans dostępu do wiedzy, co pozwoli na wsparcie społeczności, które są marginalizowane przez struktury władzy i przywilejów. Chcemy przełamać społeczne, polityczne i techniczne bariery, które utrudniają ludziom uzyskanie dostępu i wnoszenie wkładu w wolną wiedzę.

Zobacz też

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany

Zapisz się na nasz newsletter

Newsletter przybliża nasze działania i plany. Trafi do twojej skrzynki raz w miesiącu.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszych działań? Napisz do nas!

Kontakt