Kobiety stoją za innowacyjnymi projektami, wielkimi odkryciami, prowadzą inspirujące badania i poszerzają horyzonty młodych ludzi. Kobiety tworzą i zaskakują, malują i rzeźbią, przełamując granice sztuki. O tajemnicach wszechświata nie wiemy jeszcze wszystkiego, ale jeśli mamy się dowiedzieć, to z dużym prawdopodobieństwem uda się to dzięki wybitnym fizyczkom, badaczkom, naukowczyniom. Nasze miasta budowały i budują wybitne architektki, rewolucje rozpoczynały działaczki, szczyty zdobywały podróżniczki, aktorki zdobywały serca publiczności, pisarki budowały opowieści, które zostają z nami do dziś.
W kobietach i kobiecych biografiach kryje się historia naszego świata. Nieoceniona jest rola kobiet i ich pracy, niestety równocześnie jest jeszcze w dalszym ciągu niewystarczająco nieopisana. To właśnie chcemy zmienić. Tworzymy największą na świecie encyklopedię – źródło naszej wspólnej wiedzy, bez herstorycznej opowieści to się nam nie uda.
Projekt (Nie)znane Kobiety Wikipedii pozwala to zmienić!
Zapraszamy wikipedystów, wikipedystki, nowicjuszy i nowicjuszki do edytowania i uzupełniania Wikipedii o brakujące biografie, by przywrócić światu encyklopedyczne kobiety! Bierzemy się do herstorycznej pracy!
ZASADY KONKURSU
Hasła biorące udział w konkursie muszą:
- być biogramami kobiet;
- być zgodne z zasadami Wikipedii i zaleceniami edycyjnymi, nie zapomnij o dodawaniu przypisów i o encyklopedyczności;
- mieć minimum 2 kB treści;
- być wpisane na listę haseł w czasie trwania danej rundy.
Jeśli masz kłopoty z napisaniem hasła i spełnieniem warunków konkursowych, zajrzyj na stronę dla początkujących. Możesz też poprosić o pomoc tutaj: Pomoc:Pytania nowicjuszy.
Więcej szczegółów na temat konkursu znajduje się w Regulaminie konkursu dostępnym na stronie Wikimedia Polska.
NAGRODY
Pisząc hasła o kobietach, możesz otrzymać wyjątkowe nagrody! Otrzymają je osoby, które w poszczególnych pięciu rundach konkursu napiszą najwięcej nowych haseł biograficznych o kobietach o wielkości min. 2 kB, a także osoba, która napisze najwięcej haseł konkursowych, które trafią do rubryki Czy wiesz… na stronie głównej Wikipedii. Dodatkowe nagrody możecie zdobyć pisząc hasła w specjalnych kategoriach tematycznych.