Chcemy, by teoria i praktyka Wikipedii (i siostrzanych projektów) stała się częścią programów nauczania we wszystkich szkołach w Polsce. Pragniemy:

  • stworzyć narzędzia partycypacyjne dla edukacji,
  • poszerzyć wiedzę nauczycieli w zakresie nauczania kluczowych kompetencji cyfrowych,
  • wzmocnić postawy prospołeczne w społecznościach uczniowskich, promując ideę wolontariatu i współpracy.

Wikiszkoła

W projekcie Wikiszkoła bierze udział 14 szkół z całej Polski. W jej ramach odbywają się spotkania 14 nauczycieli reprezentujących 14 szkół z całego kraju.

Są to entuzjaści stosowania narzędzi technologii w edukacji i nowoczesnych metod nauczania, Superbelfrzy RP, autorzy podręczników, nagradzani pedagodzy i blogerzy edukacyjni.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie programu: Wikiszkola.pl

Wikizeszyty

Istotną częścią Wikiszkoły są Wikizeszyty, które mają służyć bieżącym potrzebom nauczycieli, opiekunów, uczniów w czasie nauki zdalnej i stanowią cenny zasób edukacyjny. Zarówno Wikizeszyty, jak i inne zasoby wypracowane z grupą projektową, znajdą się w strukturze kursu MOOC budowanego z myślą o nauczycielach z całego kraju.

ZOBACZ WIĘCEJ

Lekcje Noblowskie

Wraz z początkiem grudnia Wikimedia Polska rozpoczęła współpracę z Fundacją Olgi Tokarczuk. Jest to niezwykle ciekawy i ważny dla nas projekt, który skupiać się będzie przede wszystkim na tematach związanych z edukacją i literaturą.

Jedną z pierwszych inicjatyw podjętych w ramach partnerstwa jest stworzenie wspólnie z nauczycielami Wikiszkoły scenariuszy tzw. 'lekcji noblowskich’, promujących pisarstwo, czytelnictwo oraz kwestie związane z prawami zwierząt i prawami kobiet.

Kontakt

Chciałbyś porozmawiać o inicjatywach edukacyjnych, możliwości współpracy partnerskiej lub o pomysłach na projekty? Napisz na klara.sielicka@wikimedia.pl.