Wpłać darowiznę i pomóż nam tworzyć coraz lepsze Wikimedia!

Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli wspierać Wikipedystów w ich działaniach na rzecz tworzenia Wolnej Wiedzy. Razem zbierzmy sumę ludzkiej wiedzy!Przekaż darowiznę tradycyjnym przelewem:

Nr konta: 38 1600 1462 1864 2681 7000 0001
Bank BNP Paribas
Tytuł przelewu: Darowizna na cele statutowe
Odbiorca:
Stowarzyszenie Wikimedia Polska
al. Jana Chrystiana Szucha 16/15
00-580 Warszawa, Polska

Wikipedia codziennie pomaga 2 milionom osób zdobyć wiedzę również dzięki Tobie!

Zobacz jak Twoje wsparcie tworzy wiedzę:

Organizujemy konkursy edycyjne, których celem jest tworzenie nowych artykułów w Wikipedii. W 2021 roku dodaliśmy i rozbudowaliśmy 5 640 haseł na Wikipedii!

Celem Wikipedii jest zebranie całości ludzkiej wiedzy. Tego celu nie zrealizujemy, jeśli będzie w niej brakowało biogramów pisarek, artystek, przedstawicielek świata nauki, polityki, sportu.

(Nie)znane kobiety Wikipedii to konkurs, który przywraca światu inspirujące kobiety. W 2021 roku utworzyliśmy 363 biogramów kobiet a wśród nich m.in. Natalia Budzyńska, Olga Zarzycka-Ręgorowicz czy Zofia Chętnikowa.

BATUTA czyli Bezwzględna Akcja Troskliwego Uźródławiania Tysięcy Artykułów, której celem jest zwiększenie wiarygodności treści Wikipedii poprzez dodanie wysokiej jakości przypisów. W ramach akcji poprawionych zostało 782 artykułów.

CEE Spring 2021 to konkurs edycyjny, którego celem jest tworzenie i poszerzanie haseł na temat państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz ich mieszkańców, tradycji, kultury, historii czy geografii.
Od 21 marca 2021 roku powstało w ramach konkursu już 722 haseł, a wśród nich takie jak:
Pluszowy desant, Bazylika św. Idziego w Bardejowie, Twierdza Kastel czy Park Redena w Tarnowskich Górach.

Organizujemy konkursy fotograficzne, które uzupełniają zasoby Wikimedia Commons jednocześnie ilustrując tysiące haseł w Wikipedii.

Wiki Lubi Zabytki to otwarty konkurs fotograficzny, którego celem jest sfotografowanie wszystkich obiektów posiadających status zabytku nieruchomego i wpisanych do wykazów zabytków prowadzonych przez Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków.

W 2021 roku w konkursie udział wzięło 213 uczestników, którzy dodali 6 533 zdjęcia! 778 z nich już ilustruję hasła w Wikipedii we wszystkich wersjach jezykowych.

Wyniki konkursu oraz zdjęcia można zobaczyć TU.

Wiki Science Competition to  jest zachęcanie do tworzenia i dzielenia się twórczością obrazującą świat nauki. Zgłoszone w konkursie pliki, pokazują m.in. obiekty i efekty badań, naukowców przy pracy czy aparaturę badawczą i pomagają zilustrować tysiące artykułów w różnych wersjach językowych Wikipedii, przyczyniając się w ten sposób do promowania nauki, pracy naukowców i efektów badań naukowych.

W zeszłorocznej edycji nadesłano 821 zdjęć. Wszystkie nadesłane prace można zobaczyć TU.

Edukujemy, uczymy Wikipedii i współpracujemy ze szkołami i uniwersytetami.

Dołącz do nas i wspólnie budujmy świat oparty na wiedzy!

"Bo Wikipedia to nie tylko "ściąga" jak podaje Wikipedia - to ludzie dobrej woli, to wiedza, to ciężka praca, to źródło coraz bardziej rzetelnych informacji opartych na sprawdzonych fundamentach..."

Pani Anna

Nauczycielka z Gdyni

Jak jeszcze możesz wspierać Wikimedia Polska oraz wszystkie nasze projekty ?

Zostań Wikipedystą

Ty też możesz edytować Wikipedię!
Dołącz do społeczności Wikipedystów i razem rozwijajmy Wikipedię!

Zostań Patronem

Możesz zostać Patronem Wikimediów. Ustawiając stały przelew nawet niewielkiej kwoty, pozwolisz nam lepiej planować i realizować nasze działania!

Świętuj urodziny z Wikipedią!

Masz urodziny? Nie wiesz jak je świętować? Pomożemy Ci - Wikipedia obchodzi 20 urodziny - świętuj razem z Nami.
Załóż urodzinową zbiórkę!

Pomagaj przy okazji zakupów

Pobierz rozszerzenie FaniMani.pl do przeglądarki i pomagaj przy okazji zakupów on-line! Ciebie to nic nie kosztuje!

tą!

avatar

Jak mogę pomóc?

Jacek Broda

Fundraiser

email: jacek.broda@wikimedia.pl
telefon: 530-486-092