Wikimedia Polska

Darowizny

Wpłać darowiznę i pomóż nam tworzyć coraz lepsze Wikimedia!

Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli wspierać Wikipedystów w ich działaniach na rzecz tworzenia Wolnej Wiedzy. Razem zbierzmy sumę ludzkiej wiedzy!

Lub przekaż darowiznę tradycyjnym przelewem:

Nr konta: 38 1600 1462 1864 2681 7000 0001
Bank BNP Paribas

Tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Odbiorca:
Stowarzyszenie Wikimedia Polska
al. Jana Chrystiana Szucha 16/15,
00-580 Warszawa, Polska

Wikipedia codziennie pomaga 2 milionom osób zdobyć wiedzę również dzięki Tobie!

ZOBACZ JAK TWOJE WSPARCIE TWORZY WIEDZĘ

Organizujemy konkursy edycyjne, których celem jest tworzenie nowych artykułów w Wikipedii. W 2021 roku dodaliśmy i rozbudowaliśmy 5 640 haseł na Wikipedii!

Celem Wikipedii jest zebranie całości ludzkiej wiedzy. Tego celu nie zrealizujemy, jeśli będzie w niej brakowało biogramów pisarek, artystek, przedstawicielek świata nauki, polityki, sportu.

(Nie)znane kobiety Wikipedii to konkurs, który przywraca światu inspirujące kobiety. W 2021 roku utworzyliśmy 363 biogramów kobiet a wśród nich m.in. Natalia BudzyńskaOlga Zarzycka-Ręgorowicz czy Zofia Chętnikowa.

BATUTA czyli Bezwzględna Akcja Troskliwego Uźródławiania Tysięcy Artykułów, której celem jest zwiększenie wiarygodności treści Wikipedii poprzez dodanie wysokiej jakości przypisów. W ramach akcji poprawionych zostało 782 artykułów.

CEE Spring 2021 to konkurs edycyjny, którego celem jest tworzenie i poszerzanie haseł na temat państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz ich mieszkańców, tradycji, kultury, historii czy geografii.
Od 21 marca 2021 roku powstało w ramach konkursu już 722 haseł, a wśród nich takie jak:
Pluszowy desantBazylika św. Idziego w BardejowieTwierdza Kastel czy Park Redena w Tarnowskich Górach.

Organizujemy konkursy fotograficzne, które uzupełniają zasoby Wikimedia Commons jednocześnie ilustrując tysiące haseł w Wikipedii.

Wiki Lubi Zabytki to otwarty konkurs fotograficzny, którego celem jest sfotografowanie wszystkich obiektów posiadających status zabytku nieruchomego i wpisanych do wykazów zabytków prowadzonych przez Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków.

W 2021 roku w konkursie udział wzięło 213 uczestników, którzy dodali 6 533 zdjęcia! 778 z nich już ilustruję hasła w Wikipedii we wszystkich wersjach jezykowych.

Wyniki konkursu oraz zdjęcia można zobaczyć TU.

Wiki Science Competition to  jest zachęcanie do tworzenia i dzielenia się twórczością obrazującą świat nauki. Zgłoszone w konkursie pliki, pokazują m.in. obiekty i efekty badań, naukowców przy pracy czy aparaturę badawczą i pomagają zilustrować tysiące artykułów w różnych wersjach językowych Wikipedii, przyczyniając się w ten sposób do promowania nauki, pracy naukowców i efektów badań naukowych.

W zeszłorocznej edycji nadesłano 821 zdjęć. Wszystkie nadesłane prace można zobaczyć TU.

Wikiszkoła 

To wsparcie edukacji zdalnej w czasach pandemii!
Udało nam się stworzyć Wikizeszyty czyli materiały dla nauczycieli do wykorzystania podczas lekcji!

To również materiały edukacyjne dla nauczycieli, uczniów i rodziców, dzięki którym edukacja zdalna jest zdecydowanie ciekawsza!

DOŁĄCZ DO NAS I WSPÓLNIE BUDUJMY ŚWIAT OPARTY NA WIEDZY!

„Bo Wikipedia to nie tylko „ściąga” jak podaje Wikipedia – to ludzie dobrej woli, to wiedza, to ciężka praca, to źródło coraz bardziej rzetelnych informacji opartych na sprawdzonych fundamentach…”

PANI ANNA
Nauczycielka z Gdyni

Jak jeszcze możesz wspierać Wikimedia Polska oraz wszystkie nasze projekty?

Zostań Wikipedystą

Ty też możesz edytować Wikipedię! Dołącz do społeczności Wikipedystów i razem rozwijajmy Wikipedię!

Zostań Patronem

Możesz zostać Patronem Wikimediów. Ustawiając stały przelew nawet niewielkiej kwoty, pozwolisz nam lepiej planować i realizować nasze działania!

Świętuj urodziny z Wikipedią!

Masz urodziny? Nie wiesz jak je świętować? Pomożemy Ci - Wikipedia obchodzi 20 urodziny - świętuj razem z Nami. Załóż urodzinową zbiórkę!

Pomagaj przy okazji zakupów

Pobierz rozszerzenie FaniMani.pl do przeglądarki i pomagaj przy okazji zakupów on-line! Ciebie to nic nie kosztuje!

Jacek Broda

Specjalista ds. fundraisingu

Jak mogę pomóc?

KONTAKT

tel: +48 530 486 092
e-mail: jacek.broda@wikimedia.pl
Discord: Jacek Broda#7140

Zobacz nasze aktualności

Bądź na bieżąco z działaniami Wikimedia Polska!