Wszyscy potrzebujemy wolnej wiedzy.
Wszyscy potrzebujemy Wikipedii.
Wikipedia potrzebuje Ciebie!

Stowarzyszenie Wikimedia Polska poszukuje specjalisty lub specjalistki ds. otwartej kultury, aby skutecznie gromadzić i udostępniać cyfrowe zasoby polskiej kultury.

cała Polska (praca zdalna)

pełen etat (40 godzin tygodniowo)

UoP na czas nieokreślony po 3-miesięcznym okresie próbnym

Twoje główne zadania

Nasz plan na Twoje pierwsze 90 dni to:

  • audyt cyfrowych zasobów muzeów w Polsce – pozyskasz dane na temat poziomu cyfryzacji zbiorów z polskich muzeów i stworzysz nasz pierwszy raport „Cyfrowe zasoby muzealne” (tytuł roboczy). Pozyskane dane posłużą Ci za „mapę drogową” i bazę kontaktów w dalszej pracy.
  • nawiązanie nowej współpracy z 1 instytucją kultury – z pomocą przełożonego i koleżanek z zespołu nawiążesz kontakt z wybraną instytucją kultury (muzeum, centrum kultury lub inną) i nawiążesz współpracę nakierowaną na pozyskanie cyfrowych zasobów dla światowej mediateki Wikimedia Commons i promocję idei otwartej kultury.
  • opracowanie projektu muzealnego z udziałem społeczności Wikipedii – poznasz wikirezydentów, czyli naszych wolontariuszy i współpracowników osadzonych w instytucjach kultury, a następnie z jednym z nich wymyślisz, zaplanujesz i przeprowadzisz wspólny projekt, łączący codzienną pracę wikipedystów z misją i zasobami wybranej instytucji kultury (zakończenie projektu może wybiegać poza pierwsze 90 dni).

Inne obowiązki

  • współpraca z programistami i wolontariuszami oraz instytucjami przy automatycznym dodawaniu zasobów cyfrowych,
  • koordynowanie działalności wikirezydentów oraz podnoszenie ich kwalifikacji,
  • promocja idei otwartej kultury i otwartej treści w środowiskach kultury i sztuki oraz w środowisku bibliotekarzy,
  • wspieranie polskich instytucji kultury w działaniach zmierzających do cyfryzacji ich zasobów,
  • prowadzenie szkoleń i działań edukacyjnych z zakresu ponownego wykorzystania treści (po wprowadzeniu i przeszkoleniu z zakresu podstaw prawa autorskiego i otwartych licencji),
  • rozwój materiałów z zakresu edukacji muzealnej (w porozumieniu z naszym zespołem Edukacji).

Twoja praca będzie oceniana na podstawie…

  • postępów w dążeniu do zgromadzenia w naszej mediatece 100% cyfrowych zasobów polskich muzeów (według danych zgromadzonych podczas audytów),
  • liczby pozyskanych grafik lub plików multimedialnych, które są wykorzystywane w serwisach z rodziny Wikimedia (w szeczgólności w Wikipedii).

Oferujemy

  • miesięczną pensję w wysokości 4000 – 5500 zł brutto (w zależności od doświadczenia),
  • umowę o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy (40 godzin tygodniowo),
  • pracę zdalną z możliwością dostosowania czasu pracy,
  • budżet na szkolenia i konferencje branżowe.

Poszukujemy osoby, która…

  • sprawnie i samodzielnie zarządza projektami,
  • ma doświadczenie w pracy w instytucjach kultury lub we współpracy z instytucjami kultury,
  • potrafi nawiązywać kontakty (networking),
  • bardzo dobrze komunikuje się w języku polskim w mowie i piśmie,
  • zna język angielski.

Prześlij CV i dołącz do nas!

CV prosimy wysyłać na adres rekrutacja+glam2021@wikimedia.pl – razem ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych dla potrzeb procesu rekrutacji.

Jak rekrutujemy

Rekrutację na to stanowisko prowadzi zespół w składzie:

Wojciech Pędzich,
rekruter,
przeprowadzi rozmowę wstępną i zaplanuje spotkania
Łukasz Garczewski,
dyrektor ds. operacyjnych,
sprawdzi umiejętności komunikacji i zarządzania projektami
Klara Sielicka-Baryłka,
specjalistka ds. edukacji,
sprawdzi doświadczenie w pracy z instytucjami kultury

Zobacz też: Opis naszego podejścia i filozofii rekrutacji

Informacja o danych osobowych

Informacje o przetwarzaniu i ochronie danych osobowych

Administratorem danych osobowych jest Stowarzyszenie Wikimedia Polska (kontakt). Dane osobowe kandydatów będą przetwarzane na podstawie ich zgody w celu przeprowadzenia rekrutacji przez okres rekrutacji (lub, jeżeli wyrażą zgodę, na czas określony objęty zgodą), chyba że przepisy prawa powszechnie obowiązującego wymagają dłuższego okresu przechowywania danych. Możemy, w szczególności, przechowywać dane przez cały okres konieczny do ustalenia, skorzystania lub obrony roszczeń.

Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak warunkuje możliwość wykorzystania ich w ramach rekrutacji. W oparciu o dane osobowe nie będą podejmowane zautomatyzowane decyzje, w tym decyzje będące wynikiem profilowania.

Względem danych osobowych kandydatom przysługują następujące uprawnienia:

  • prawo dostępu do danych;
  • prawa: do sprostowania, usunięcia, ograniczania przetwarzania, przenoszenia danych;
  • prawo do niepodlegania decyzji polegającej na zautomatyzowanym przetwarzaniu.

Kandydatom przysługuje prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

W przypadku nieprawidłowego przetwarzania danych osobowych kandydatom przysługuje prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany