Dołącz do nas i pomóż budować polskie zasoby wolnej wiedzy dla wszystkich.

Wikimedia Polska poszukuje menadżera/menadżerki ds. Otwartej Nauki

Nazwa stanowiska: Menadżer(ka) ds. Otwartej Nauki
Forma współpracy: umowa o pracę
Typ: praca zdalna
Miejsce: Warszawa
Wynagrodzenie: 7000- 7500 zł brutto

Stowarzyszenie Wikimedia Polska (WMPL) jest organizacją non-profit. Jesteśmy polskim stowarzyszeniem twórców Wikipedii i jej projektów siostrzanych. Działamy na rzecz równego dostępu do wiedzy. Reprezentujemy interesy wolontariuszy-współtwórców Wikimediów w Polsce.

Do naszego zespołu pracowników poszukujemy osoby na nowo utworzone stanowisko Menadżera/Menadżerki ds. Otwartej Nauki. Osoba ta będzie odpowiedzialna przede wszystkim za budowanie relacji ze środowiskiem naukowym/eksperckim oraz koordynację projektów z zakresu otwartej nauki i edukacji.

Obowiązki:

  • Budowanie relacji ze środowiskiem akademickim/eksperckim w Polsce i za granicą
  • Współpraca z wybranymi partnerami instytucjonalnymi WMPL
  • Nawiązywanie i budowanie relacji z uczelniami w kontekście Otwartej Nauki
  • Koordynacja i projektowanie działań WMPL z uczelniami
  • Współpraca w zakresie koordynacji działań związanych z udziałem WMPL w Tygodniu Otwartej Edukacji
  • Współpraca przy organizacji udziału WMPL w projektach zewnętrznych, np. akcji Katowice Miasto Nauki 2024
  • Przygotowywanie treści do Biuletyn oraz do Wikimedia Education NewsletterKoordynacja akcji #1Lib1Ref
  • Koordynacja konkursów Wiki Science Competition i Wiki Lubi Zabytki
  • Realizacja strategii WMPL w zakresie budowania obszaru Badań i Rozwoju (strategia: Plik:Strategia Wikimedia Polska na lata 2023–2025.pdf – Wikimedia Polska)
  • Współpraca z Menedżer(k)ami ds. Otwartej Edukacji i Otwartej Kultury w zakresie łączenia działań edukacyjnych w środowiskach akademickim, kulturalnym, nauczycielskim
  • Udział w spotkaniach międzynarodowych w ramach Ruchu Wikimediów
  • Prowadzenie spotkań nt. Wikimediów dla kół naukowych, uczelni we współpracy z wolontariusz(k)ami lub samodzielnie
  • Współpraca z wikimedian(k)ami-naukowcami/naukowczyniami
  • Współpraca przy przygotowywaniu wniosków o dofinansowanie działań badawczych WMPL

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe
  • Płynna znajomość języka angielskiego w mowie i w piśmie
  • Umiejętność przygotowywania i prowadzenia prezentacji, doświadczenie w wystąpieniach publicznych
  • Umiejętność planowania strategicznego i wyznaczania celów/wskaźników
  • Komunikatywność i umiejętność networkingu
  • Doświadczenie w pracy ze środowiskiem akademickim/eksperckim
  • Mile widziane: doświadczenie w edytowaniu Wikimediów i znajomość narzędzi cyfrowych (Google, MS Office, Slack, Asana, Discord, media społecznościowe)

Co oferujemy:

  • Umowa o pracę
  • Praca zdalna w trybie zadaniowym (wysoka elastyczność!)
  • Pakiet benefitów: ubezpieczenie grupowe, MultiSport, pakiet Enel-Med, dofinansowanie wybranych narzędzi rozwoju osobistego
  • Wyjazdy integracyjne
  • Fundusz na szkolenia

CV oraz list motywacyjny prosimy przesyłać na adres: rekrutacja+nauka@wikimedia.pl

Termin: 11.02.2024

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany