Wikimedia Polska

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

(W)zlot czyli Wiosenny Zlot Wikimedian 2022!

22 kwietnia 2022 @ 08:00 - 24 kwietnia 2022 @ 17:00

Edytujesz Wikipedię lub jeden z jej projektów siostrzanych? Spotkajmy się!

Podczas dwóch dni Wiosennego Zlotu Wikimedian (czyli (W)zlotu!) weźmiesz udział w wykładach, szkoleniach, warsztatach, wspólnym edytowaniu i pracy nad problemami projektów. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym wiki-wyjadaczem lub doświadczoną wiki-wyjadaczką, czy też może dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z Wikipedią, podczas zlotu znajdziesz coś dla siebie. Dzięki panelom, warsztatom i dyskusjom, osoby uczestniczące będą mogły uczyć się od siebie nawzajem, rozwijać umiejętności, rozwiązywać praktyczne problemy oraz projektować nowe inicjatywy. Część programu będzie otwarta i elastyczna, dzięki czemu znajdzie czas również na poruszenie bardzo bieżących problemów lub mniej formalne dzielenie się pomysłami. Zapraszamy!

POZNAJ PROGRAM

Nocleg

Nocujemy w 3-gwiazdkowym hotelu Diament Bella Notte, ul. Paderewskiego 35 w Chorzowie.

Konferencja

Konferencja odbędzie się w Górnośląskim Parku Etnograficznym w Chorzowie. Do naszej dyspozycji będą nowoczesne sale konferencyjne, ale będziemy też mieli możliwość wyjścia na powietrze i podebatowania na trawie Muzeum. Spacery mile widziane – przestrzeń parku to 22 hektary, na których będziemy mogli napotkać 70 zabytkowych drewnianych obiektów architektonicznych, a także cieszyć się piękną przyrodą.

Dojazd do Chorzowa

Chorzów jest dobrze skomunikowany kolejowo – bezpośrednimi pociągami można do niego dojechać z Warszawy czy Poznania, a z przesiadką na dworcu w sąsiednich Katowicach – z całej Polski. Przejazd taksówką z dworca Chorzów Batory do hotelu zajmuje około 10 minut. Najlepiej dojechać pociągiem do Katowic. Dojazd tramwajem ZTM spod dworca PKP z Katowic do hotelu zajmuje około 20 minut. Przystanki tramwajowe: Katowice Dworzec PKP i Katowice Rynek. Tramwaje 6, 11, 19 w stronę Bytomia i Chorzowa. Jeżdżą co kilka minut. Wysiadamy na przystanku Chorzów AKS. Hotel jest sto metrów dalej.

Chorzów leży w centrum Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, metropolia ma rozbudowaną sieć dróg krajowych oraz dróg ekspresowych i autostrad (A1, A4, S1). Główną drogą krajową w Chorzowie jest DK79, w pobliżu której znajduje się zarówno hotel jak i konferencja. Przy hotelu jest darmowy parking.

Rejestracja

Aby zarejestrować się na konferencję należy wykonać dwa kroki:

  • wypełnić formularz rejestracyjny, znajdujący się tutaj. Rejestracji należy dokonać do 31 marca 2022 roku.
  • wpłacić opłatę konferencyjną w wysokości
    • 60 zł (dla osób nocujących)
    • 30 zł (dla osób nienocujących, korzystających z posiłków)

Dane do wpłaty opłaty konferencyjnej

81 1600 1462 1864 2681 7000 0003 (z zagranicy: PL81 1600 1462 1864 2681 7000 0003, BIC: PPABPLPK)
Stowarzyszenie Wikimedia Polska al. Jana Chrystiana Szucha 16/15, 00-580 Warszawa
W tytule przelewu należy wpisać: Opłata konferencyjna Zlot Wiosenny oraz podać w czyim imieniu dokonuje się wpłaty (nazwisko + nick).

Pomóż nam sfinansować wydarzenie i zostań Wikihero

Jeśli chcesz nam pomóc w sfinansowaniu wydarzenia, możesz wpłacić dodatkową darowiznę na rzecz wydarzenia. Uczestnicy, którzy wpłacą dodatkową darowiznę zostaną wymienione na stronach konferencji i Stowarzyszenia jako:

  • 20 zł – Uczestnik Wspierający/Uczestniczka Wspierająca,
  • 40 zł – Opiekun/Opiekunka Wydarzenia,
  • 60 zł – Wikihero wydarzenia

Dziękujemy za Twoje wsparcie – dzięki niemu będziemy mogli jeszcze lepiej wspierać Wikiźródła, Wikisłownik i inne projekty Wikimedia w Polsce!

Szczegóły

Początek:
22 kwietnia 2022 @ 08:00
Koniec:
24 kwietnia 2022 @ 17:00

Organizator

Wikimedia Polska
Zobacz witrynę: Organizator