Wikimedia Polska

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

EDYTON WIKIPEDII „JEDYNE” | Dopisujemy nieopowiedziane historie!

22 stycznia 2022 @ 12:00 - 16:30

Zapraszamy Was na niezwykły edyton współorganizowany z Domem Spotkań z Historią. Wydarzenie organizowane jest celem rozwijania polskojęzycznej Wikipedii o niepowiedziane historie polskich fotografek: słowem, stworzenie i uzupełnienie wikipedycznych haseł o bohaterkach wystawy „Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek”.

Na edyton zapraszamy dwojako: osoby z Warszawy zachęcamy do zapisywania się na edycję stacjonarną w siedzibie DSH, chętnych do wikipedycznej przygody online, zachęcamy do zapisywania się na równoległy edyton online.

Edyton stacjonarny zostanie poprzedzony specjalnym oprowadzeniem (dla uczestników edytonu) po wystawie, które poprowadzi jej kuratorka i autorka książki „Jedyne. Nieopowiedziane historie polskich fotografek” – Monika Szewczyk-Wittek.

Pamiętajcie, że aby wziąć udział w wydarzeniu, nie musicie mieć doświadczenia w edytowaniu Wikipedii. Edyton to okazja do nauki edytowania wolnej encyklopedii przy wsparciu doświadczonych Wikipedystów.

ZAPISY
Zgłoszenie zawierające „EDYTON KAROWA” lub „EDYTON ONLINE”, imię, nazwisko oraz nazwę konta na Wikipedii (jeśli dana osoba już je posiada), należy przesłać na adres recepcja@dsh.waw.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu +48 22 255 05 00 w godzinach otwarcia Domu Spotkań z Historią.

PROGRAM:
Oprowadzanie po wystawie w siedzibie DSH startuje o godz. 12:00.
Edyton w wersji stacjonarnej i online zaczynamy o godzinie 13:30.

Na miejscu prosimy o noszenie maseczek

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA!

Szczegóły

Data:
22 stycznia 2022
Godzina:
12:00 - 16:30