Bądź na bieżąco!

Zakończyliśmy tegoroczną edycję Wikipedia bez barier!

Zakończyliśmy tegoroczną edycję akcji Wikipedia bez barier! W ramach konkursu powstało 180 opisów alternatywnych do grafik w 117 artykułach polskojęzycznej Wikipedii. Najbardziej aktywną uczestniczką, a zarazem zwyciężczynią akcji została EwkaC, tworząc ponad 100 opisów alternatywnych! GRATULUJEMY!

Nagrodą główną w konkursie są warsztaty z dostępności dla osób z niepełnosprawnościami dla wybranej instytucji. Dzięki Ewie możliwość udziału w Warsztatach otrzymają uczniowie X Liceum Ogólnokształcącego im. I.J. Paderewskiego w Katowicach.

Wikipedia bez barier to akcja edycyjna Stowarzyszenia Wikimedia Polska, która ma celu zwiększenie dostępności zbiorów Wikipedii dla osób niewidomych i niedowidzących. Największe źródło wiedzy musi być inkluzywne i dostosowane do potrzeb każdego użytkownika i użytkowniczki. Pragniemy, aby dostęp do wiedzy nigdy nie był ograniczony.

Chcemy szerzyć świadomość i rozbudowywać nasze zasoby artykułów o te poświęcone niepełnosprawności. Wierzymy, że edukacja jest kluczem do budowania świata wolnego od uprzedzeń i wykluczenia, świata, który celebruje różnorodność i docenia jej moc.

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany

Zapisz się na nasz newsletter

Newsletter przybliża nasze działania i plany. Trafi do twojej skrzynki raz w miesiącu.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszych działań? Napisz do nas!

Kontakt

Autorzy zdjęć