Darowizny
Wpłać darowiznę i pomóż nam tworzyć coraz lepsze Wikimedia!
Dzięki Twojemu wsparciu będziemy mogli wspierać wikipedystów w ich działaniach na rzecz tworzenia wolnej wiedzy. Razem zbierzmy sumę ludzkiej wiedzy!
Lub przekaż darowiznę tradycyjnym przelewem:
Nr konta: 38 1600 1462 1864 2681 7000 0001
Bank BNP Paribas
Tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Odbiorca:
Stowarzyszenie Wikimedia Polska
al. Jana Chrystiana Szucha 16/15,
00-580 Warszawa, Polska
Wikipedia codziennie pomaga 2 milionom osób zdobyć wiedzę również dzięki Tobie!
ZOBACZ, JAK TWOJE WSPARCIE TWORZY WIEDZĘ
Organizujemy konkursy edycyjne, których celem jest tworzenie nowych artykułów w Wikipedii. W 2021 roku dodaliśmy i rozbudowaliśmy 5640 haseł w Wikipedii!
Celem Wikipedii jest zebranie całości ludzkiej wiedzy. Tego celu nie zrealizujemy, jeśli będzie w niej brakowało biogramów pisarek, artystek, przedstawicielek świata nauki, polityki, sportu.
(Nie)znane kobiety Wikipedii to konkurs, który przywraca światu inspirujące kobiety. W 2021 roku utworzyliśmy 363 biogramy kobiet, a wśród nich m.in. Natalia Budzyńska, Olga Zarzycka-Ręgorowicz czy Zofia Chętnikowa.
BATUTA, czyli Bezwzględna Akcja Troskliwego Uźródławiania Tysięcy Artykułów, której celem jest zwiększenie wiarygodności treści Wikipedii poprzez dodanie wysokiej jakości przypisów. W ramach akcji poprawione zostały 782 artykuły.
CEE Spring 2021 to konkurs edycyjny, którego celem jest tworzenie i poszerzanie haseł na temat państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej oraz ich mieszkańców, tradycji, kultury, historii czy geografii.
Od 21 marca 2021 roku powstały w ramach konkursu już 722 hasła, a wśród nich takie jak:
Pluszowy desant, Bazylika św. Idziego w Bardejowie, Twierdza Kastel czy Park Redena w Tarnowskich Górach.
Organizujemy konkursy fotograficzne, które uzupełniają zasoby Wikimedia Commons, jednocześnie ilustrując tysiące haseł w Wikipedii.
Wiki Lubi Zabytki to otwarty konkurs fotograficzny, którego celem jest sfotografowanie wszystkich obiektów posiadających status zabytku nieruchomego i wpisanych do wykazów zabytków prowadzonych przez Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków.
W 2021 roku w konkursie udział wzięło 213 uczestników, którzy dodali 6 533 zdjęcia! 778 z nich już ilustruje hasła w Wikipedii we wszystkich wersjach językowych.
Wyniki konkursu oraz zdjęcia można zobaczyć TU.
Wiki Science Competition to zachęcanie do tworzenia i dzielenia się twórczością obrazującą świat nauki. Zgłoszone w konkursie pliki, pokazują m.in. obiekty i efekty badań, naukowców przy pracy czy aparaturę badawczą i pomagają zilustrować tysiące artykułów w różnych wersjach językowych Wikipedii, przyczyniając się w ten sposób do promowania nauki, pracy naukowców i efektów badań naukowych.
W zeszłorocznej edycji nadesłano 821 zdjęć. Wszystkie nadesłane prace można zobaczyć TU.
Wikiszkoła
To wsparcie edukacji zdalnej w czasach pandemii!
Udało nam się stworzyć Wikizeszyty, czyli materiały dla nauczycieli do wykorzystania podczas lekcji!
To również materiały edukacyjne dla nauczycieli, uczniów i rodziców, dzięki którym edukacja zdalna jest zdecydowanie ciekawsza!
DOŁĄCZ DO NAS I WSPÓLNIE BUDUJMY ŚWIAT OPARTY NA WIEDZY!
„Bo Wikipedia to nie tylko »ściąga«, jak podaje Wikipedia – to ludzie dobrej woli, to wiedza, to ciężka praca, to źródło coraz bardziej rzetelnych informacji opartych na sprawdzonych fundamentach…”
PANI ANNA
nauczycielka z Gdyni
Jak jeszcze możesz wspierać Wikimedia Polska oraz wszystkie nasze projekty?
Zostań Wikipedystą
Ty też możesz edytować Wikipedię! Dołącz do społeczności Wikipedystów i razem rozwijajmy Wikipedię!
Zostań Patronem
Możesz zostać Patronem Wikimediów. Ustawiając stały przelew nawet niewielkiej kwoty, pozwolisz nam lepiej planować i realizować nasze działania!
Świętuj urodziny z Wikipedią!
Masz urodziny? Nie wiesz jak je świętować? Pomożemy Ci - Wikipedia obchodzi 20 urodziny - świętuj razem z Nami. Załóż urodzinową zbiórkę!
Pomagaj przy okazji zakupów
Pobierz rozszerzenie FaniMani.pl do przeglądarki i pomagaj przy okazji zakupów on-line! Ciebie to nic nie kosztuje!
Jacek Broda
Specjalista ds. fundraisingu
Jak mogę pomóc?
KONTAKT
tel: +48 530 486 092
e-mail: jacek.broda@wikimedia.pl
Discord: Jacek Broda#7140