Wikimedia Polska

17 sierpnia 2021

Zapraszamy na Źródłosłów 2021!

Aktualności / Jacek Broda

Zapraszamy na czwartą edycję Źródłosłowu, czyli wspólnego Zlotu Wikiźródeł i Wikisłownika. Celem spotkania jest umożliwienie obu społecznościom praktycznej pracy nad zagadnieniami związanymi z projektami oraz lepszego poznania i wzmocnienia się społeczności. Spotkanie ma charakter kameralny i przeznaczone jest dla osób, które już edytują Wikiźródła lub Wikisłownik.

Konferencja odbędzie się w Warszawie w dwóch lokalizacjach: w sobotę, 11 września w Bibliotece Publicznej m. st. Warszawy na ul. Koszykowej, zaś niedzielę w Hotelu IBIS Warszawa Stare Miasto, gdzie również będą zapewnione noclegi dla uczestników. W obu lokalizacjach do dyspozycji będą 2 sale konferencyjne – sala Wikisłownika i sala Wikiźródeł.

Jak wziąć udział?
Do udziału w niej wymagana jest rejestracja oraz wniesienie opłaty konferencyjnej (60 zł dla osób nocujących i 30 zł dla osób, które nie nocują), która pokrywa posiłki, noclegi, pakiet konferencyjny z gadżetem i ewentualne atrakcje dodatkowe.

Co w programie?
Program cały czas się tworzy! Pojawiają się już pierwsze punkty, z radością przyjmiemy wasze zgłoszenia i propozycje!
https://pl.wikimedia.org/wiki/%C5%B9r%C3%B3d%C5%82os%C5%82%C3%B3w_2021/Zg%C5%82oszenia

Jak wesprzeć wydarzenie?
Jeśli chcecie nam pomóc sfinansować wydarzenie (nasz koszt w przeliczeniu na uczestnika to ok. 600 zł) to zachęcamy do wnoszenia dodatkowych darowizn (o tutaj: https://wikimedia.pl/darowizny/) z informacją Na organizację Źródłosłowu. Naszych wspierających oznaczymy na stronach konferencji, a tym, którzy przekażą darowiznę w wysokości m.in. 50 zł podarujemy specjalny, dodatkowy gadżet. Środki z darowizn pomogą nam lepiej realizować naszą misję i wspierać Wikisłownik i Wikiźródła w Polsce, dlatego będziemy ogromnie wdzięczni za każdą złotówkę!

Partnerem wydarzenia jest wspaniała Biblioteka Publiczna m. st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego.

STRONA WYDARZENIA

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum