Bądź na bieżąco!

Śląsk Cieszyński w Wikipedii!

Stowarzyszenie Wikimedia Polska wspólnie z Kongresem Polaków w RC Centrum Polskiego – Ośrodkiem Promocji Dorobku Zaolzia ma przyjemność poinformować o początku niezwykłego projektu pod hasłem “Śląsk Cieszyński w Wikipedii”. 

Inicjatywa skierowana jest do polskich uczniów 13+, uczących się w Czeskim Cieszynie i okolicach i przewiduje spotkania wikipedystów ze środowiskiem nauczycieli i uczniów – w wersji online i na żywo. Pragniemy zaprezentować potencjał Wikipedii i jej projektów siostrzanych (m.in. Wikimedia Commons, Wikiźródła, Wikisłownik…) oraz zainspirować chętnych do samodzielnego, odpowiedzialnego tworzenia treści w tej największej encyklopedii świata. Projekt ma na celu stworzyć uczniom i nauczycielom narzędzia do pisania i poprawiania haseł o tematyce Śląska Cieszyńskiego. Jednocześnie wierzymy, że ta aktywność przyczyni się do zwiększenia dostępu do wiedzy o regionie i sprawi, że uczestnicy projektu nabędą nowe kompetencje.

Projekt wpisuje się w cele stale realizowane przez Ośrodek Promocji Zaolzia, dotyczące wzajemnej promocji Zaolzia po stronie polskiej i czeskiej.

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany

Zapisz się na nasz newsletter

Newsletter przybliża nasze działania i plany. Trafi do twojej skrzynki raz w miesiącu.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszych działań? Napisz do nas!

Kontakt

Autorzy zdjęć