Wikimedia Polska

24 czerwca 2021

Śląsk Cieszyński w Wikipedii!

Aktualności / Jacek Broda

Stowarzyszenie Wikimedia Polska wspólnie z Kongresem Polaków w RC Centrum Polskiego – Ośrodkiem Promocji Dorobku Zaolzia ma przyjemność poinformować o początku niezwykłego projektu pod hasłem “Śląsk Cieszyński w Wikipedii”. 

Inicjatywa skierowana jest do polskich uczniów 13+, uczących się w Czeskim Cieszynie i okolicach i przewiduje spotkania wikipedystów ze środowiskiem nauczycieli i uczniów – w wersji online i na żywo. Pragniemy zaprezentować potencjał Wikipedii i jej projektów siostrzanych (m.in. Wikimedia Commons, Wikiźródła, Wikisłownik…) oraz zainspirować chętnych do samodzielnego, odpowiedzialnego tworzenia treści w tej największej encyklopedii świata. Projekt ma na celu stworzyć uczniom i nauczycielom narzędzia do pisania i poprawiania haseł o tematyce Śląska Cieszyńskiego. Jednocześnie wierzymy, że ta aktywność przyczyni się do zwiększenia dostępu do wiedzy o regionie i sprawi, że uczestnicy projektu nabędą nowe kompetencje.

Projekt wpisuje się w cele stale realizowane przez Ośrodek Promocji Zaolzia, dotyczące wzajemnej promocji Zaolzia po stronie polskiej i czeskiej.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum