Wikimedia Polska

2 września 2022

Wikimedia Polska ponownie na Forum Ekonomicznym w Karpaczu.

Aktualności / Jacek Broda

6 września w Karpaczu rozpocznie się kolejna edycja międzynarodowego spotkania przedstawicieli kręgów gospodarczych i politycznych regionu Europy Środkowo-Wschodniej odbywającego się od 1992 roku w pierwszej połowie września, czyli Forum Ekonomiczne w Krapaczu. Pomysłodawcą wydarzenia jest Zygmunt Berdychowski, a organizatorem Fundacja Instytut Studiów Wschodnich.

Jak piszą organizatorzy Forum Ekonomiczne w Karpaczu jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformą spotkań, na której nie tylko dyskutuje się o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee. Międzynarodowy wymiar Forum Ekonomicznego daje szansę na to, aby zastępować stereotypy faktami, a opinie kształtować na podstawie rzeczowej wymiany poglądów.

W tym roku przedstawiciele Wikimedia Polska wezmą udział w tym wydarzeniu już po raz drugi. Jest to niebywała okazja aby zaprezentować idee Wolnej Wiedzy oraz wartości jakie reprezentuje Wikipedia oraz cała społeczność Wikimediów. Będzie to możliwe również dzięki uczestnictwu naszych przedstawicieli w panelach merytorycznych, gdzie będziemy dyskutować o najważniejszych obecnie wyzwaniach m.in. roli internetu oraz mediów społecznościowych w wyzwaniach cyfryzującego się świata, roli rzetelnej wiedzy i informacji w walce z fake newsami oraz manipulacją.

Wśród gości Forum są prezydenci, premierzy, ministrowie, unijni komisarze, parlamentarzyści, prezesi największych przedsiębiorstw, eksperci, przedstawiciele samorządów, świata kultury oraz dziennikarze.

Bardzo cieszymy się, że możemy być partnerem Forum w tym roku, działanie na rzecz rozwoju wolnej wiedzy to zadanie, które wymaga sojuszników i wsparcia, wierzymy, że spotkania w Karpaczu pozwolą na zbudowanie takich pozytywnych relacji.

STRONA WYDARZENIA

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Forum_Ekonomiczne

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum