Wikimedia Polska

23 czerwca 2022

Wikipedia na Slot Art Festival!

Aktualności / Jacek Broda


Między koncertami i spotkaniami znajdźcie też czas na warsztat Ogarnąć Wikipedię.

Podczas warsztatów będzie szansa odkryć, czym tak naprawdę jest Wikipedia i jak działa, kto ją tworzy, czym są jej projekty siostrzane. Ale też… czemu dostęp do otwartej, wolnej wiedzy, jest tak istotny w dzisiejszych czasach i jak za sprawą wiarygodnych źródeł, wikipedyści i wikipedystki walczą z dezinformacją i fake newsami.

Chcemy pokazać różne możliwości wikiedukacji w szkołach i na uczelniach (nasze projekty działają w całej Polsce!), pokazać wspaniałe efekty współpracy z instytucjami kultury, które od lat dzielą się swoimi zasobami. Wskażemy możliwe ścieżki włączenia się każdej chętnej osoby do tego projektu społecznego, jakim jest Wikipedia i jej projekty siostrzane. Tworzymy warsztat z edytowania Wikipedii oraz zasilania jej fotografiami na wolnych licencjach – dzięki temu udokumentujemy wspólnie ducha i wydarzenia SLOTu!

Slot Art Festival to międzynarodowy festiwal kultury alternatywnej, który co roku odbywa się w Polsce. Po raz pierwszy wydarzenie zorganizowano w 1993 roku. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 1993 roku w miejscowości Stacze na Mazurach. Na samym początku był to nieformalny zlot osób organizujących trasę koncertową zespołu No Longer Music. Było na nim obecnych 80 osób. W następnym roku impreza odbyła się w amfiteatrze Twierdzy „Boyen” w Giżycku. W kolejnych latach systematycznie odnotowywano wzrost liczby uczestników. W 2001 roku Slot Art Festiwal postanowiono przenieść do Lubiąża, gdzie na terenie pałacu Opactwa Cysterskiego, odbywa się aż do tej pory i gromadzi co roku od około 6500 do niemal 9000 uczestników. Organizatorem jest Stowarzyszenie Lokalnych Ośrodków Twórczych.
(Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Slot_Art_Festival)

https://slot.art.pl/pl/program/warsztaty/ogarnac-wikipedie/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum