Wikimedia Polska

9 maja 2022

Tydzień Bibliotek na Wikipedii!

Aktualności / Jacek Broda

Z okazji Tygodnia Bibliotek serdecznie zapraszamy wszystkich bibliotekarzy, bibliotekarki i przyjaciół bibliotek na spotkanie z Wikipedią!

11 maja, godz. 13.00 – 15.00

Zapraszamy do Czytelni NOVA Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu na spotkanie pt. Czy w bibliotece jest miejsce na Wikipedię? Praktyki współpracy w świecie Wikimediów.

Spotkanie ma charakter zapoznawczy i integrujący społeczność wikipedystów rozproszonych w poznańskich bibliotekach. Zapisy na spotkanie prowadzimy pod linkiem https://forms.gle/vFxjgRiwpc7CvuE66

Spotkanie poprowadzi Natalia Szafran-Kozakowska – doświadczona wikipedystka, zaprezentuje przykłady współpracy, jakie podejmują instytucje biblioteczne z Wikipedią i jej projektami siostrzanymi. Jak wzajemne podnoszenie kompetencji cyfrowych i merytorycznych wpływa na jakość największej encyklopedii świata poprzez wspólne akcje, kampanie, konkursy, których celem jest budowanie wolnej wiedzy, otwieranie zasobów, dostarczanie rzetelnych źródeł.

Spotkanie będzie miało także charakter praktyczny – uczestnicy i uczestniczki będą mogli wejść w świat edytowania Wikipedii, czyli samodzielnego tworzenia jej treści.

Organizatorem spotkania jest Koło SBP BUP, a patronat nad spotkaniem objął Oddział Poznański SBP.


13 maja 2022 r. o godz. 14.00

Polecamy dołączyć do wiosennych porządków w Wikipedii! Kontynuując prace zapoczątkowane w styczniu 2018 r. w ramach kampanii #1Lib1Ref (1 bibliotekarz – 1 przypis) organizujemy kolejny maraton edycyjny! Tym razem, podobnie jak rok temu, proponujemy spotkanie w formule zdalnej.

Zaczynamy w piątek 13 maja 2022 r. o godz. 14.00 szkoleniem online z podstaw Wikipedii, które będzie dostępne pod adresem:
https://us02web.zoom.us/j/85113243269

Po tym ważnym wstępie, pod czujnym okiem Wikipedystki Marii Weroniki Kmoch zabieramy się za Wiosenne Porządki, które potrwają do około godziny 16.00.

Przed spotkaniem prosimy o:
– założenie konta na Wikipedii,
– przygotowanie źródeł tradycyjnych i on-line dotyczących tematów haseł, które chcecie
porządkować.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych. Serdecznie zapraszamy do udziału!

Partnerem wydarzenia jest Okręg Mazowiecki SBP Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum