Wikimedia Polska

7 kwietnia 2022

Baza Umiejętności Wolontariuszy Wikimedia Polska! Zgłoś się!

Aktualności / Jacek Broda

Drodzy Wolontariusze i Wolontariuszki, Członkowie i Członkinie, Sympatycy i Sympatyczki Stowarzyszenia Wikimedia Polska zapraszamy do zgłoszenia do Bazy Umiejętności Wolontariuszy WMPL!

Baza Umiejętności to nowe narzędzie, które pozwoli na lepsze zarządzanie wolontariatem w organizacji, lepszą komunikację pracowników z wolontariuszami, zaangażowanie nowych wolontariuszy, a także po prostu większe dobro w naszej organizacji. Na końcu wiadomości znajdziecie również możliwości zaangażowania w wolontariat podczas Wzlotu.

Zapraszamy do wypełnienia zgłoszenia do Bazy Umiejętności Wolontariuszy Wikimedia Polska
https://forms.gle/fPrwvsRyLgDeV8mW9

Dzięki Twojemu zgłoszeniu poznamy Twoje zainteresowania, umiejętności, będziesz mógł lub mogła określić, w jakich zadaniach chcesz spróbować swoich sił, a jakich nie chcesz się podejmować. Dla ułatwienia naszej współpracy wypisaliśmy tam ponad 120 typów zadań dla wolontariuszy!

To oczywiście nie wszystko – jesteśmy pewni, że posiadasz również umiejętności, o których nie pomyśleliśmy, a które również mogą przyczynić się do realizacji misji Stowarzyszenia.Wypełnienie formularza zajmuje średnio 25-50 minut.

Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi typami zadań (znajdziesz je również na stronie Potrzebujemy Ciebie – jest całe mnóstwo sposobów, w jakie możesz się zaangażować, tylko najprawdopodobniej jeszcze nie wiesz o części z nich.

Jest dla nas ważne bardzo, abyś wypełnił/-a zgłoszenie do Bazy Umiejętności, ponieważ:

– Chcemy lepiej poznać Twoje umiejętności oraz zainteresowania!
– Chcemy, abyś wykonywał/-a zadania, jakie lubisz robić i abyś był/-a dla nas ekspertem w dziedzinie, która jest Twoją pasją!
 – Chcemy pokazać Ci, że jest mnóstwo sposobów na zaangażowanie w działalność Wikimedia Polska i każdy (również Ty!) może znaleźć swój własny sposób na wolontariat dopasowany idealnie dla siebie!
– W zgłoszeniu do Bazy możesz uwzględnić wszystkie swoje umiejętności i pomysły, które nie pojawiły się w naszych propozycjach (mamy dużo miejsca na Twoje uwagi i dodatkowe umiejętności).
– Baza będzie podstawowym narzędziem, na podstawie którego będziemy szukać wolontariuszy do wykonywania zadań dla Wikimedia Polska. Mówiąc wprost – jeśli chciał(a)byś aktywnie działać w Stowarzyszeniu, realnie przyczyniając się do realizacji jego wizji – wypełnij zgłoszenie do Bazy, dzięki temu będzie nam łatwiej współpracować
– Rozbudowana Baza Umiejętności Wolontariuszy umożliwi nam lepsze przeciwdziałanie wypaleniu najbardziej aktywnych wolontariuszy – zamiast powierzać określone zadania systematycznie tym samym osobom, będziemy mogli angażować innych wolontariuszy i wolontariuszki, którzy zgłosili chęć pomocy w określonym typie zadań.

Baza Umiejętności będzie idealnie współgrać z Mapą Zaangażowania Wolontariuszy – prowadzonym przez zespół wsparcia społeczności narzędziu, za pomocą którego możemy obserwować obciążenie zadaniami poszczególnych wolontariuszy w określonym czasie i lepiej przeciwdziałać ich wypaleniu.

Dzięki Bazie Umiejętności pracownicy Wikimedia Polska będą mogli w szybki i łatwy sposób znaleźć osoby chętne do wykonywania określonego typu zadań, bez potrzeby angażowania bardziej doświadczonych pracowników i/lub zarządu (oszczędność czasu i zasobów).

Link do zgłoszenia: https://forms.gle/fPrwvsRyLgDeV8mW9

Jeśli wypełnienie formularza Bazy Umiejętności jest dla Ciebie kłopotliwe (np. ze względu na niepełnosprawność wzroku), możemy dokonać zgłoszenia do Bazy Umiejętności Wolontariuszy telefonicznie. Wystarczy, że skontaktujesz się mailowo na adres wsparcie@wikimedia.pl lub na numer telefonu 533 659 957.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum