Wikimedia Polska

28 marca 2022

Miesiąc Ukraiński w Wikipedii!

Aktualności / Jacek Broda

Wspólnie z Wikimedia Ukraine zapraszamy do udziału w akcji Miesiąc ukraiński w Wikipedii!


W czasach fake newsów i manipulacji potrzebujemy wiarygodnych informacji o Ukrainie! Każdy z nas szuka wiadomości i próbuje, jak najwięcej się dowiedzieć. By tworzyć otwarte, wielokulturowe i silne społeczeństwa potrzebujemy przede wszystkim wiedzy! Dlatego też, przez najbliższy miesiąc wikipedyści i wikipedystki będą tworzyć hasła o ukraińskiej kulturze, historii, polityce, kuchni, sztuce, nauce i wszystkich innych tematach związanych z Ukrainą.
Konkurs, w którym można zdobyć bardzo wyjątkowe nagrody potrwa od 1 do 30 kwietnia.

Nagrodę główną otrzyma osoba, która podczas trwania konkursu napisze lub znacząco rozbuduje największą wśród wszystkich uczestników konkursu liczbę haseł o tematyce związanej z Ukrainą. Nagrodę główną stanowi przekazanie 1000 zł wskazanej przez zwycięzcę organizacji charytatywnej prowadzącej działania na rzecz uchodźców z Ukrainy. Ponadto zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę dodatkową.

Jak możesz wziąć udział w akcji?

Noun

Popraw istniejący artykuł w Wikipedii

• Jeśli artykuł jest zbyt krótki – dodaj dodatkowe informacje, opierając się na wiarygodnych źródłach. Pamiętaj, żeby na końcu dopisanego przez siebie zdania lub akapitu dodać przypis z informacją o źródle informacji.

• Jeśli artykuł zawiera szablony problemowe (np. potrzebne źródło albo informujące o problemach z neutralnością lub stylem) pomóż rozwiązać ten problem poprzez dodanie przypisu, poprawki językowe lub merytoryczne.

• Sprawdź język hasła, dopracuj ortografię i interpunkcję.

Noun

Napisz nowe hasło

Wybierz temat, na który chcesz pisać (tylko upewnij się, że jest encyklopedyczny!), zgromadź źródła i… zacznij pisać! To dość proste. Zerknij do naszej sekcji z materiałami do początkujących, jeśli to dopiero Twój wikidebiut.

Noun

Przetłumacz hasło z innego języka

W innej wersji językowej jest już artykuł, który Ci się podoba, jest dobrze uźródłowiony, a może nawet został wyróżniony ze względu na jakość? Świetnie! Możesz go przetłumaczyć, pamiętaj tylko, żeby w opisie zmian przy zapisywaniu lub na stronie dyskusji tego hasła zaznaczyć, że jest to tłumaczenie.


Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum