Wikimedia Polska

27 stycznia 2022

Wioletta Matusiak z Wikimedia Polska wyróżniona na Liście 100!

Aktualności / Jacek Broda

Wspaniałe wieści ‼️ Chwalimy się, bo w naszym zespole Wikimedia Polska jest Wioletta Matusiak, która właśnie została wyróżniona na Liście 100!

Lista 100 to inicjatywa Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych w Polsce, która co roku celebruje sto najciekawszych osób, które przyczyniają się do rozbudowywania świadomości oraz kompetencji cyfrowych w naszym kraju, zmieniały świat edukacji i inispirowały!

Jak piszą organizatorzy Znalezienie się na Liście 100 jest wyrazem uznania środowiskowego, gdyż nominują do niej laureaci wcześniejszych list, osoby same bardzo aktywne na polu przybliżania technologii cyfrowej w swoich otoczniach zawodowych, lokalnych czy regionalnych. Ostatecznego wyboru spośród zgłoszonych kandydatur dokonuje Kapituła Listy 100, w oparciu o regulamin jej funkcjonowania. Laureatom Listy, poza szacunkiem całego środowiska, co jest chyba najważniejsze, przysługuje prawo wykorzystywania logo listy w podpisach ze swoim nazwiskiem. Osoby, które więcej jak trzykrotnie były laureatami listy i zostały po raz kolejny zgłoszone – stają się członkami Honorowej Listy 100. W tym roku wpłynęło’ ponad 150 zgłoszeń na Listę 100, Kapituła po długich obradach wybrała 100 najlepszych laureatów i laureatek.

Cieszymy się ogromnie i gratulujemy!

Wioletta Matusiak na codzień we współpracy ze specjalistką ds. projektów edukacyjnych realizuje projekt Wikiszkoła, w szczególności masowy otwarty kurs online (MOOC) dla nauczycielek i nauczycieli. Poza Wikimedia Polska tworzy autorskie rozwiązania dla oświaty: narzędzia, modele i gry. Prowadzi warsztaty rozwojowe dla rad pedagogicznych, instytucji kultury i samorządów. Jako mentorka wspiera m.in. projekty: Misja: programowanie, Spółdzielnia Edukacji, Zaprogramuj Przyszłość.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum