Wikimedia Polska

3 października 2021

7 054 zdjęć nadesłano w tegorocznym konkursie Wiki Lubi Zabytki!

Aktualności / Jacek Broda

7 054 zdjęć nadesłano w tegorocznym konkursie Wiki Lubi Zabytki, z czego prawie 500 zostało wykonanych przez uczniów szkół biorących udział w pilotażowej edycji konkursu Wiki Lubi Zabytki Junior!
Daje nam to łącznie ponad 1300 fotografii więcej niż w poprzedniej edycji konkursu. Ogromnie się cieszymy, że konkurs spotkał się z takim zainteresowaniem! Wszystkie fotografie można zobaczyć tutaj


https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Wiki_Loves_Monuments_2021_in_Poland


Teraz czas na pracę Jury i już niedługo mamy nadzieję podzielić się z wami wynikami konkursu!

A kto zasiada w Komisji Konukrsej?
Poznajcie członków naszego Jury!

Ewa Caban: architektka, konserwatorka zabytków, edytuje Wikipedię jako EwkaC od lutego 2011. Organizatorka i pomysłodawczyni Piątków z Wikipedią, spotkań na których bije śląskie serce Wikipedii. Pracuje w Instytucie Korfantego.

Andrzej Błaszczak: fotograf, wikipedysta, załadował ponad 4000 zdjęć do zasobów Wikipedii. Dzięki niemu wiele polskich miejscowości zyskało znakomitą dokumentację fotograficzną.

Jarosław Ciuruś: fotograf, autor wielu zdjęć wyróżnionych za jakość w Wikimedia Commons, wielokrotny uczestnik konkursu Wiki Lubi Zabytki. Specjalizuje się w fotografii budynków. Autor wspaniałych i niezapomnianych zdjęć Wrocławia.

Adam Kliczek: fotograf, współorganizator i uczestnik Wikiekspedycji w latach 2011–2013, dokumentującej m.in. zabytki. Autor kilkudziesięciu fotografii, które uzyskały oznaczenie wysokiej jakości w Wikimedia Commons. Autor tekstów i poradników fotograficznych oraz bloga zatrzymujeczas.pl


Dziękujemy serdecznie za wsparcie naszym patronom medialnym!
Renowacje i Zabytki
Spotkania z Zabytkami
MgFoto.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum