Wikimedia Polska

8 września 2021

Znamy wyniki konkursu BATUTA 2021!

Aktualności / Paulina Anna Studniczka


Konkurs BATUTA, czyli Bezwzględna Akcja Troskliwego Uźródławiania Tysięcy Artykułów trwał od 1 do 30 czerwca.
W tym czasie wikipedystki i wikipedyści skupiali się na dodawaniu źródeł do artykułów – szczególnie tych starych, zaniedbanych, od dawna wołających o pomoc odpowiednimi szablonami. Niektóre z nich przeszły dzięki temu imponujące metamorfozy, inne, po dodaniu źródeł zostały ujrzane przez ludzkość na stronie głównej za sprawą ekspozycji w Czywieszu…

Podczas konkursu miały miejsce 4 konkurencje:

  • Najbardziej imponująca metamorfoza hasła
  • Największa liczba haseł uźródłowionych i dopracowanych do poziomu czywieszowego
  • Największa liczba poprawionych haseł
  • Wezwanie z przeszłości, czyli największa suma lat, podczas których hasła wołały o pomoc przy użyciu szablonów z datą

Podczas konkursu poprawiono uźródłowienie w aż 782 artykułach!
Wszystko to za sprawą 42 wikipedystek i wikipedystów – uczestników akcji. Najbardziej aktywny z nich – wikipedysta Szoltys poprawił uźródłowienie w aż 179 artykułach.
W ramach konkurencji Wezwanie z przeszłości przyznano łącznie 2496 punktów – przez tyle lat po zsumowaniu wołały o pomoc zaniedbane hasła. Najstarsze hasła bez źródeł poprawione w ramach akcji miały 15 lat.
Konkurencję Największa liczba haseł uźródłowionych i dopracowanych do poziomu czywieszowego wygrał użytkownik Ironupiwada, bardzo dobrze uźródławiając i rozbudowując 8 artykułów, które zostały wyeksponowane na stronie głównej Wikipedii.

Do konkurencji Najbardziej imponująca metamorfoza hasła zgłoszono 24 hasła. Zdaniem Jury Konkursu na miano Najbardziej imponującej metamorfozy zasługujehasło Kino moralnego niepokoju rozbudowane z bardzo krótkiego artykułu do poziomuDobrego Artykułu przez użytkownika Ironupiwada. Na pochwałę zasługujewykorzystanie wielu różnorodnych źródeł oraz przystępny język artykułu. Hasło tonależy do polskiego kanonu Wikipedii, każdego dnia odwiedza je kilkadziesiąt osób.Jury Konkursu zdecydowało się przyznać dwa wyróżnienia dla uczestnikówKonkursu. Hasło Gałąź Oliwna rozbudowane przez użytkowniczkę EwkaC zostałowyróżnione za elegancję i skrótowość. Użytkownik Kenraiz został wyróżniony za wyjątkowe zaangażowanie, aż 7 ze zgłoszonych w tej kategorii 24 artykułówzostało opracowanych przez tego wikipedystę. Większość z tych artykułów dostałabardzo wysokie oceny Jury, natomiast na szczególne wyróżnienie zasługujedoskonale napisany i uźródłowiony artykuł Paramo.


Strona konkursu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:BATUTA_2021 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum