Wikimedia Polska

3 września 2021

Wikimedia na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

Aktualności / Jacek Broda

7 września w Karpaczu rozpocznie się  coroczne międzynarodowe spotkanie przedstawicieli kręgów gospodarczych i politycznych regionu Europy Środkowo-Wschodniej odbywające się od 1992 roku w pierwszej połowie września. Pomysłodawcą wydarzenia jest Zygmunt Berdychowski, a organizatorem Fundacja Instytut Studiów Wschodnich.

Jak piszą organizatorzy Forum Ekonomiczne w Karpaczu jest największą w Europie Środkowo-Wschodniej platformą spotkań, na której nie tylko dyskutuje się o bezpieczeństwie, perspektywach rozwoju gospodarczego, współczesnych wyzwaniach i przezwyciężaniu kryzysów, ale także przedstawia konkretne rozwiązania i innowacyjne idee. Międzynarodowy wymiar Forum Ekonomicznego daje szansę na to, aby zastępować stereotypy faktami, a opinie kształtować na podstawie rzeczowej wymiany poglądów.

Wśród gości Forum są prezydenci, premierzy, ministrowie, unijni komisarze, parlamentarzyści, prezesi największych przedsiębiorstw, eksperci, przedstawiciele samorządów, świata kultury oraz dziennikarze, a w 2021 roku także Wikimedia Polska!

Bardzo cieszymy się, że możemy być partnerem Forum w tym roku, działanie na rzecz rozwoju wolnej wiedzy to zadanie, które wymaga sojuszników i wsparcia, wierzymy, że spotkania w Karpaczu pozwolą na zbudowanie takich pozytywnych relacji.

STRONA WYDARZENIA

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Forum_Ekonomiczne

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum