Wikimedia Polska

2 kwietnia 2021

Zostań #Wikihero i przekaż nam 1% swojego podatku!

Aktualności / Jacek Broda

Dlaczego warto nas wspierać? Zobacz czego dokonał 1% w 2020 roku!

Rok 2020 był rokiem specyficznym i mimo wybuchu pandemii udało nam się zrealizować niesamowite rzeczy dzięki Waszemu wsparciu! Przez cały rok wspieraliśmy grupę ponad 1500 aktywnych wikipedystów – wolontariuszy dodających nowe hasła i rozwijających te już istniejące. Organizowaliśmy konkursy i szkolenia, pomagaliśmy w komunikacji i budowaniu wspólnoty wokół Wikipedii.

W ramach projektu Wikiszkoła działamy na rzecz edukacji. W roku 2020 rozpoczęliśmy współpracę z 14 szkołami, opracowaliśmy materiały szkoleniowe dla nauczycieli i nauczycielek oraz rozpoczęliśmy działania z uczelniami wyższymi.

Współpracowaliśmy z 39 polskimi instytucjami kultury i dziedzictwa narodowego, m.in. z Zamkiem Królewskim na Wawelu. Dzięki tym działaniom nasze zbiory wzbogaciły się o 31 704 plików – dostępnych teraz dla wszystkich w otwartych zasobach Wikimedia Commons.

Udzieliliśmy wikipedystom 25 mikrograntów, które pozwoliły na rozwinięcie wybranych haseł i wzbogacenie Wikipedii o nowe ilustracje zdjęciowe i zorganizowaliśmy 2 międzynarodowe konferencje poświęcone wolnej wiedzy. Wikipedyści z różnych krajów świata mieli możliwość wymienić się doświadczeniami i wiedzą.

To wszystko było możliwe dzięki naszym darczyńcom! Dziękujemy! <3

Dołóż swój puzzel do Wikipedii! Podaruj 1% podatku i zostań #WikiHero!

Wpisz nasz KRS w PIT: 0000 244732 lub rozlicz się on-line: https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000244732/

https://wikimedia.pl/opp/

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum