Wikimedia Polska

13 grudnia 2020

Lekcje Noblowskie

Aktualności / Jacek Broda

Mamy przyjemnosć poinfromować, że wraz z początkiem grudnia Wikimedia Polska rozpoczęła współpracę z Fundacją Olgi Tokarczuk. Jest to niezwykle ciekawy i ważny dla nas projekt, który skupiać się będzie przede wszystkim na tematach związanych z edukacją i literaturą.

Jedną z pierwszych inicjatyw podjętych w ramach partnerstwa jest stworzenie wspólnie z nauczycielami Wikiszkoły scenariuszy tzw. 'lekcji noblowskich’, promujących pisarstwo, czytelnictwo oraz kwestie związane z prawami zwierząt i prawami kobiet. Pierwsze z nich są już dostępne!

Polecamy lekturę!

Lekcje opracowane zostały przez Annę Pająk, polonistkę, logopedkę i oligofrenopedagożkę z Nowego Dworu Gdańskiego. Anna est zaangażowana w program Młodzi w Akcji organizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO). Na codzień uczy w Szkole Podstawowej Nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim. Anna jest członkinią Stowarzyszenia Miłośników Nowego Dworu Gdańskiego – Klubu Nowodworskiego, a także przewodniczką po Muzeum Żuławskie i ambasadorką inicjatywy Wiosna Edukacji, w pracy tworzy przestrzeń edukacyjną według metody 5p.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum