Wikimedia Polska

2 października 2020

Wikipedia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu!

Aktualności / Jacek Broda

Wikimedia Polska idzie na studia! Mamy przyjemność ogłosić początek współpracy z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Poznańscy naukowcy w kolejnych miesiącach dołączą licznie do grona Wikipedystów i Wikipedystek! Zaangażują się w edytowanie w Wikipedii haseł przedmiotowych i biograficznych oraz w tworzenie Wikisłownika.

Cel projektu jest zarówno dydaktyczny, jak i badawczy. Naukowcy w proces tworzenia Wikipedii włączą swoich studentów i studentki, by w zespołach pracowali nad rozwojem największego źródła internetowej wiedzy. Do współpracy zapraszone są także koła naukowe. Wikimedia Polska zapewni wsparcie szkoleniowe i merytoryczne dla nowicjuszy i podejmie działania na rzecz uzupełniania zasobów Wikimedia Commons o materiały pozostające w posiadaniu uniwersytetu.

Pierwsze działania pracowników UAM skupią się wokół uzupełniania zagadnień związanych z Białorusią we współpracy z Wikipedią Białoruś. W planach są także prace nad artykułami związanymi z historią Uniwersytetu oraz upowszechnienie wyników badań naukowych do szerszej publiczności odbiorców encyklopedii.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum