Wikimedia Polska

24 września 2020

Współpraca w edukacji cyfrowej - konferencja online

Aktualności / Jacek Broda

Stowarzyszenie Wikimedia Polska serdecznie zaprasza na pierwsze spotkanie edukacyjne online z cyklu “Jednodniówka edykacyjna”.

Cykliczne Jednodniówki edukacyjne będą poruszać tematy obecne w aktualnych dyskusjach nauczycieli, akademików, edukatorów, rodziców lub opiekunów oraz uczniów. Jako organizacja wspierająca ważne społeczne projekty takie jak Wikipedia, Wikiźródła czy Wikisłownik, mamy doświadczenie w budowaniu efektywnych narzędzi i metod współpracy dotyczącej edukacji w przestrzeni wirtualnej i pragniemy je skonfrontować z szeroką publicznością.

Pierwsze otwarte dla świata edukacji spotkanie będzie poświęcone poszukiwaniom odpowiedzi na pytania o to, co za sobą niesie online’owy charakter uczenia się i nauczania oraz czego wymagają takie edukacyjne interakcje, by były efektywne i inspirujące.

24 października w godzinach 10.30-16.00 będziemy rozmawiać przede wszystkim o współpracy w edukacji cyfrowej. W pierwszej części zatytułowanej Hybrydowe nauczanie i uczenie się – czy możliwe i jak? Zaproszeni goście podzielą się przemyśleniami, raportami, analizami dotyczącymi ożywionej od czasu wybuchu pandemii koncepcji nauczania/uczenia się w alternatywnym modelu: zdalnym i na żywo.

Wspólnie zastanowimy się nad tym, co pokazał nam czas kwarantanny, czy jakieś ścieżki, które wówczas zostały wytyczone w sytuacji alarmu, ugruntowały się i weszły w jakiejś formie na stałe do dydaktyki? Co stoi na przeszkodzie, by hybrydowość edukacji była codziennością w polskim systemie edukacji. Komu to sprzyja, a gdzie powstaje problem?

Mamy nadzieję, że specjaliści od teorii edukacji zechcą tu sformułować nawet teoretyczny model wskazujący na szanse lub niepowodzenie hybrydowego nauczania/uczenia się w Polsce. Ze strony organizatora spotkania zostanie przedstawiona sytuacja edukowania z użyciem narzędzi Wikipedii i jej projektów siostrzanych w szkołach i na uczelniach na świecie.

Do drugiej część spotkania pt. W klasie i poza klasą – jak się uczyć, jak nauczać? zapraszamy praktykujących nauczycieli i edukatorów z ich innowacyjnymi case studies. Prezentacja projektów, działań łączących szeroko rozumianą współpracę sprzężoną z cyfrowością da uczestnikom konferencji zasób know-how do własnych działań i dużą dawkę inspiracji. Panel o edukacji filmowej, którym rozpoczniemy tę część spotkania, będzie również okazją do przyjrzenia się szczególnej formie edukacji, gdzie konkretne medium stwarza pole do rozmaitych aktywności i różnych poziomów interakcji.

Konferencji towarzyszyć będzie blok materiałów wideo, a także krótki warsztat z edytowania Wikipedii.

ZAREJESTRUJ SIĘ!
Rejestracja na konferencję trwa do 21.10

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum