Wikimedia Polska

15 grudnia 2019

Mamy dyrektora ds. operacyjnych!

Stowarzyszenie / Michał Buczyński

Drodzy Wikimedianie, członkinie i członkowie, sympatyczki i sympatycy Wikimedia Polska: z radością informuję, że zrobiliśmy kolejny krok w rozwoju naszego Stowarzyszenia i zakończyliśmy proces wyboru naszego pierwszego dyrektora ds. operacyjnych. Przywitajmy na pokładzie Łukasza Garczewskiego, który w grudniu dołączył do naszego zespołu pracowników!

Utworzenie i obsadzenie nowej roli celem przejęcia bieżącego zarządzania zespołem było rekomendowane zarówno przez Komisję Rewizyjną, jak i audyt organizacyjny przeprowadzony w 2018 roku. Jest też elementem naszej wypracowanej strategii na lata 2019-2022. Po trwającej od września rekrutacji znaleźliśmy osobę, która, zdaniem moim i całego Zarządu, znakomicie sprawdzi się na tym stanowisku.

Łukasz jest specjalistą z zakresu zarządzania, komunikacji i usprawniania procesów – czyli pchania organizacji na nowe TORy. 😉 Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem pracującym w kontekście oczekiwań autorów i czytelników treści online oraz mechanizmów wiki. Co również ważne, będąc aktywistą działającym na rzecz osób z niepełnosprawnościami ma też doświadczenie związane z organizacjami pozarządowymi. Doskonale też rozumie misję i wartości ruchu Wikimedia, a nawet jest znany części z Was – Łukasz jest (niestety emerytowanym, ale kto wie co przyniesie przyszłość) Wikipedystą, administratorem (wielu z Was pamięta go jako użytkownika TORa) oraz jedną z osób, które kształtowały Wikimedia Polska u samych początków organizacji.
Jestem przekonany, że to połączenie kompetencji pozwoli mu znakomicie dbać o sprawną codzienną pracę Wikimedia Polska i wspierać nas w realizacji naszej trzyletniej strategii: wszystko z korzyścią dla czytelników, twórców, aktywistów i partnerów Wikimediów.

O Łukaszu

Łukasz sam mówi o swojej pracy mówi:

Moja rola ma charakter głównie wewnętrzny i organizacyjny. Codziennego kontaktu z edytorami i wolontariuszami będę miał na pewno mniej niż Klara, Celina, czy Natalia. Mimo to wierzę, że efekty – te pośrednie i te bezpośrednie – mojej pracy będą widoczne dla wszystkich już niebawem.

Mamy ambitny plan na najbliższe 3 lata. Żeby móc go zrealizować potrzebujemy skupić się na wyznaczonych przez zarząd i naszych członków celach, zamiast rozmieniać się na drobne. Potrzebujemy też pracować sprawniej i efektywniej, usprawniając zwłaszcza te działania, które wykonujemy ciągle lub co roku. Wprowadzenie tych usprawnień w wielu obszarach to moje zadanie na najbliższe miesiące.

Wierzę, że Wikimedia Polska, ze względu na swoją misję i potencjał społeczności, może w przyszłości stać się przykładem skutecznego działania dla innych organizacji pozarządowych w kraju. I wiem, że w przyszłości będę mógł z dumą powiedzieć, że przyłożyłem do tego rękę.

Witaj w zespole, Łukaszu i powodzenia!

Okiem Prezesa

Od siebie dodam, że zatrudnienie pierwszego kierownika zespołu jest wielkim krokiem dla naszego Stowarzyszenia. Z jednej strony jako Zarząd liczymy na profesjonalne wsparcie, które Łukasz da naszym pozostałym pracownicom i prowadzonym przez nas programom, z drugiej już od pierwszych dni współpracy z Łukaszem widzimy wzmocnienie naszej codziennej organizacji i liczne możliwości dalszych usprawnień. Co również kluczowe, dzięki temu wsparciu Zarząd będzie mógł poświęcić więcej czasu ocenie i planowaniu naszych działań oraz dać jeszcze więcej uwagi wszystkim zainteresowanym naszą pracą (czyli PT czytelnikom, Wikimedianom, partnerom).

Wszystkich bliżej zainteresowanych zachęcam do kontaktu z Łukaszem lub nami, a najbliższą okazją by spotkać Łukasza będzie nasz Zlot Zimowy (24-26 stycznia 2020). Przypominam też o dyskusji nad aktualizacją Statutu Stowarzyszenia, a także o kończącym się dziś naukowym konkursie fotograficznym!

Więcej przed nami!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum