Wikimedia Polska

12 września 2019

Czekamy na Wasze zdjęcia polskich zabytków!

Konkursy fotograficzne /Wiki Lubi Zabytki / Agnieszka Marszał

Na konkurs Wiki Lubi Zabytki wpłynęło już blisko 2000 zdjęć! Polska zajmuje 10. miejsce spośród wszystkich krajów świata biorących udział w konkursie. A możemy być jeszcze wyżej! Na autorów zdjęć, wybranych przez jury jako najlepsze, czekają wyjątkowe nagrody.

Polska to piękny kraj, ze wspaniałymi krajobrazami i mnogością wyjątkowych zabytków. Zbudujmy wspólnie największą bazę zdjęć, która ukaże w całości dziedzictwo materialne naszego kraju. Fotografie będą mogły być również wykorzystywane w celach promocyjnych i edukacyjnych. Szczególnie ważne i cenne są zdjęcia tych zabytków mniej znanych, których zdjęć w internecie jest niewiele lub są niewystarczającej jakości. 

Wiki Lubi Zabytki to polska edycja największego konkursu fotograficznego na świecie, wpisanego do Księgi Rekordów Guinnessa. Pomysł na konkurs narodził się w roku 2010 w Holandii. Rok później w rywalizacji o nagrody uczestniczyło już 5,5 tys. fotografów z 18 państw europejskich (w tym z Polski), którzy przesłali łącznie ponad 168 tys. zdjęć. W polskiej edycji konkursu, noszącej nazwę Wiki Lubi Zabytki, w 2012 wzięło udział 679 uczestników, którzy załadowali do Wikimedia Commons, ponad 51 tys. zdjęć polskich zabytków. Pod względem liczby przesłanych zdjęć Polska zajęła wtedy pierwsze miejsce wśród wszystkich krajów biorących udział w konkursie.

class=wp-image-3575
Tylewice, wiatrak. Autor: Marek Argent, lic. CC-BY-SA 3.0 Polska

Do 30 września można ładować zdjęcia na stronę Wikimedia Commons, która jest  repozytorium wolnych mediów Wikipedii i największym zbiorem wolnych plików multimedialnych w sieci. Na zwycięzców czekać będą nagrody w postaci voucherów na sprzęt fotograficzny.

Nie zwlekajcie, zdjęcia przesyłajcie! 

Szczegóły tutaj:

http://wikizabytki.pl/

Partnerami medialnymi konkursu są: TVP Kultura, Spotkania z Zabytkami, Renowacje i Zabytki oraz swiatobrazu.pl

2 komentarze na temat “Czekamy na Wasze zdjęcia polskich zabytków!”

  1. Pingback: Wyniki konkursu Wiki Lubi Zabytki – Blog Wikimedia Polska

  2. Pingback: Listopad w mediach – Blog Wikimedia Polska

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum