Wikimedia Polska

22 maja 2019

Wikimania 2019

Światowe Wikimedia / Agnieszka Marszał

Ruszył program stypendialny na międzynarodową konferencję Wikimania 2019, która odbędzie się w dniach 14-18 sierpnia w Sztokholmie.

Wikimania to coroczna konferencja przeznaczona dla wszystkich, którzy zaangażowani są w projekty wiki prowadzone przez Wikimedia Foundation, lub interesują się nimi i chciałyby pogłębić w ich temacie swoją wiedzę. Konferencja porusza tematy takie jak rozwój projektów Wikimedia, ruch wolnej kultury i oprogramowania, globalną współpracą mającą na celu wspieranie rozwoju wolnej wiedzy czy możliwości współpracy z galeriami, bibliotekami, archiwami i muzeami (GLAM).

Wikimania gromadzi setki wikimedian, ludzi kultury i nauki z całego świata. Pierwsza edycja odbyła się w 2005 roku w Niemczech. W tym roku odbywać się będzie od 14 do 18 sierpnia w Sztokholmie.

Dołącz do teamu Wikimania 2019

Wnioski na stypendium (obejmujące koszty opłaty konferencyjnej, przelotu, ubezpieczenia i zakwaterowania) należy składać do 26 maja do godziny 23:59. Zgłoszenia powinny zawierać uzasadnienie udziału,warto więc zapoznać się z tematycznym zakresem konferencji. Uwzględniamy też możliwość uzupełnienia stypendium częściowego z Wikimedia Foundation.

Wnioski można składać poprzez poniższy formularz:

https://pl.wikimedia.org/wiki/Wikimania_2019

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum