Wikimedia Polska

1 lutego 2019

Tak było na Zlocie Zimowym 2019

Wydarzenia Stowarzyszenia / Agnieszka Marszał

Dyskusje, wymiana doświadczeń, praca nad projektami – ich przyszłością i udoskonalaniem. Wikimedianie już po raz kolejny spotkali się na dorocznym Zlocie Zimowym, który tym razem odbywał się w dniach 25-27 stycznia w Kaliszu.

Około 60 twórców Wikipedii i jej projektów siostrzanych z Polski, ale również z Czech, spotkało się w najstarszym polskim mieście, aby rozmawiać o projektach i zdobywać nową wiedzę oraz doświadczenia. Podczas Zlotu odbyło się kilkadziesiąt wystąpień, poruszających różnorodne tematy – od wikigrantów po audyt organizacyjny Stowarzyszenia Wikimedia Polska. Omawiano projekty i współprace, poruszono kwestię przyszłości oraz promocji projektów Wikimedia. Nie zabrakło również czasu na swobodne edytowanie i inne prace warsztatowe.


class=wp-image-2992
Robert Drózd, CC BY-SA 4.0
class=wp-image-2993
Leszek Bąk, CC BY-SA 3.0

Zlot odbywał się w kaliskim hotelu Europa. Oprócz pracy nad projektami uczestnicy wzięli również udział w zwiedzaniu miasta z przewodnikiem oraz w wycieczce po browarze. Zlot znalazł się również w centrum zainteresowania lokalnych mediów. O wikimedianach mówiono w Radiu Centrum, Radiu Poznań, Radiu Eska; pisano na portalach: rc.fm, faktykaliskie.pl, calisia.pl oraz tygodniku Życie Kalisza. Powstał również materiał filmowy, który emitowano w Magazynie Miejskim.

class=wp-image-2997
Fot. Leszek Bąk, CC BY-SA 3.0
class=wp-image-2996
Fot. Robert Drózd, CC BY-SA 4.0
class=wp-image-2995
Podczas Zlotu świętowano również 18 urodziny Wikipedii, fot. Robert Drózd, CC BY SA 4.0

Kalisz zainspirował wikimedian do rozmów o możliwości przeprowadzenia warsztatów z edytowania Wikipedii czy wikispedycji razem z jego mieszkańcami. Na pewno warto, aby informacje na temat bogatej i ciekawej historii Kalisza zostały jak najobszerniej opisane w wolnej encyklopedii, a zdjęcia zabytków znalazły się w zasobach Wikimedia Commons.


class=wp-image-2998
Fot. Robert Drózd, CC BY-SA 4.0

class=wp-image-2999
Fot. Leszek Bąk, CC BY-SA 3.0

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum