Wikimedia Polska

9 stycznia 2019

Wikipedyści finalistami konkursu \"Popularyzator Nauki\"

Wikipedia / Agnieszka Marszał

Wikipedyści po raz pierwszy w historii zostali finalistami organizowanego już po raz 14. konkursu Popularyzator Nauki. To ogromne wyróżnienie i dowód na to, że Wikipedia to ważne i wiarygodne źródło wiedzy, a jej twórcy to osoby niezwykle zaangażowane w popularyzację nauki. Dziękujemy!

Popularyzator Nauki to konkurs organizowany przez serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. To najstarszy i najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki. Wikipedyści zostali nominowani w kategorii Zespół. Do tegorocznej  edycji zgłoszona została rekordowa liczba 140 kandydatów. W pierwszym etapie głosowania członkowie kapituły wyłonili 22 finalistów. 7 stycznia odbyła się gala finałowa konkursu. Tym razem statuetka Popularyzatora Nauki w kategorii Zespół trafiła do Koła Miłośników Języka Papilon. Serdecznie gratulujemy!
W imieniu wikipedystów dyplom odebrał Wojciech Pędzich:

“To jest wyróżnienie dla wszystkich wikipedystów – zarówno tych, których znam z imienia i twarzy, tych, których rozpoznaję po pseudonimach, jak i tych, z którymi przez te 12 lat bycia wikipedystą się nie zetknąłem. To jest wyróżnienie dla każdego, kto dokonał choćby jednej z ponad 55 milionów edycji w Wikipedii, dzięki której powstało albo rozbudowano jedno z 1 300 000 haseł. To mogła być jedna z tych edycji, dzięki którym Wikipedię miesięcznie odwiedza 10 milionów ludzi”.

class=wp-image-2957
Wojciech Pędzich i Tadeusz Rudzki na gali finałowej Popularyzator Nauki. Fot. Tadeusz Rudzki

Wikipedyści zostali docenieni za to, że wspólnie – jako zespół, ponad podziałami – pracują dla dobra całej ludzkości – popularyzując naukę i dzieląc się wolną, darmową wiedzą ze światem. Popularyzatorem Nauki może być każdy z nas. Każdy może tworzyć Wikipedię, do czego gorąco zachęcamy!

class=wp-image-2960
fot. Tadeusz Rudzki, CC BY-SA 4.0

class=wp-image-2961
fot. Tadeusz Rudzki, CC BY-SA 4.0

Całą relację z wydarzenia możecie zobaczyć TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum