Wikimedia Polska

8 stycznia 2019

Grudzień w mediach

Projekty Stowarzyszenia / Agnieszka Marszał

O czym pisano, mówiono w ubiegłym miesiącu na temat projektów Wikimedia? Zapraszamy do zapoznania się z krótkim podsumowaniem. Miłej lektury!

Twórcy polskojęzycznej Wikipedii  – jako zespół – zostali finalistami konkursu Popularyzator Nauki organizowanego przez serwis Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. O wikipedystach dla Polskiej Agencji Prasowej opowiadał Tadeusz Rudzki. Artykuł możecie przeczytać TUTAJ. Nominacja w konkursie była również pretekstem do rozmowy o Wikipedii i jej twórcach w Polskim Radiu RDC. Gościem audycji był Tomasz Bladyniec. Nagranie możecie wysłuchać TUTAJ.

Mobilna Wikipedia jako jedna z najlepszych darmowych aplikacji na smartfona wg portalu gazeta.pl. “Wikipedia na smartfonie to nie tylko natychmiastowy dostęp setek tysięcy artykułów w kilkuset językach, lecz także funkcja MIEJSCA, która – dzięki wbudowanej mapie –  zmienia aplikację w rodzaj przewodnika turystycznego”. Tak swój wybór uzasadnił autor artykułu. Więcej przeczytacie TUTAJ.

Powstanie polskojęzycznej Wikipedii jako jedno z najpozytywniejszych wydarzeń nie tylko 2001 roku, ale ostatnich 100 lat. Portal Onet.pl opisał 100 takich wydarzeń z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Całość możecie przeczytać TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum