Wikimedia Polska

25 maja 2018

Poznajcie Agnieszkę Marszał, naszą nową rzeczniczkę prasową

Stowarzyszenie / Natalia Szafran-Kozakowska

Do naszego zespołu dołączyła Agnieszka Marszał. Jako rzeczniczka prasowa Stowarzyszenia, Agnieszka będzie odpowiedzialna za przekazywanie światu wiedzy o działalności naszej organizacji, zasadach i funkcjonowaniu Wikipedii i jej projektów siostrzanych, a także za opowiadanie o społeczności tworzącej polskojęzyczną wersję największej encyklopedii świata. 

Agnieszka jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie ukończyła turystykę i rekreację oraz dziennikarstwo i komunikację społeczną. Przez kilka lat była dziennikarką kaliskiego Radia Centrum, od 2017 r. pracuje jako specjalistka ds. promocji w Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu.

Agnieszka wnosi do naszego zespołu swoje doświadczenie zdobyte w pracy dziennikarskiej. Ale też wiedzę związaną z promocją instytucji kultury. Choć jej przygoda z Wikimediami dopiero się zaczyna, jej żywa ciekawość, otwartość i gotowość poszukiwania odpowiedzi na trudne pytania, wskazują, że będzie znakomicie pasowała do naszej społeczności. Wierzymy, że szybko pozna Wikipedię i będzie głosem opowiadającym światu o jej zasadach, twórcach, możliwościach i wyzwaniach – mówi Wojciech Pędzich, członek Zarządu Stowarzyszenia.

W wolnym czasie Agnieszka jest zapaloną podróżniczką, interesuje się obrzędami słowiańskimi. Jako wikipedystka, chciałaby pisać i rozbudowywać hasła związane ze sztuką współczesną.

Agnieszka zastapi na stanowisku rzecznika Stowarzyszenia, wikipedystę i dziennikarza Krzysztofa Machockiego, który zmarł tragicznie na początku tego roku. Krzysztof, ze swoim niestrudzonym entuzjazmem, ogromnym ciepłem i wiarą w misję naszego ruchu, reprezentował wszystko, co najlepsze w naszej społeczności. Choć nie ma go już z nami, ukształtowany przez niego sposób mówienia o Wikimediach wciąż jest nam bliski. Mamy nadzieję snuć dalej jego opowieść, z tą samą życzliwością i radością, która była właściwa Krzysztofowi – mówi Wojciech Pędzich.

Agnieszce życzymy wspaniałej przygody z Wikimediami,  serdecznie witamy ją w naszym zespole i zachęcamy społeczność do oprowadzania jej po naszych projektach i naszym ruchu.

1 komentarz na temat “Poznajcie Agnieszkę Marszał, naszą nową rzeczniczkę prasową”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum