Wikimedia Polska

4 października 2017

Wikipedia zyskała ponad 5000 nowych zdjęć polskiej przyrody i zabytków

Konkursy fotograficzne /Projekty Stowarzyszenia / Natalia Szafran-Kozakowska

30 września zakończył się konkurs fotograficzny Wakacje z Wikipedią. Zgłoszono do niego ponad 5000 zdjęć polskiej przyrody i polskich zabytków. Wszystkie one wzbogaciły zasoby multimedialne Wikipedii. Autorzy najlepszych z nich zostaną nagrodzeni wybranym przez siebie sprzętem i akcesoriami fotograficznymi.

Niemal 4000 zdjęć polskich zabytków, 800 zdjęć polskiej przyrody i 300 fotografii sztuki wystawionej w przestrzeni publicznej – to owoc konkursu Wakacje z Wikipedią, który trwał od 1 sierpnia do 30 września. Zdjęcia te już służą Wikipedii, ilustrując hasła o ciekawych miejscach naszego kraju.

Do pracy ruszyło też jury, którego zadaniem będzie wyłonienie najlepszych zdjęć z całego konkursu i z poszczególnych kategorii tematycznych. Autorzy tych właśnie fotografii otrzymają nagrody. Ale to nie jedyne zadanie jurorów – wybiorą też oni 10 najlepszych fotografii polskich zabytków, które zgłoszone zostaną do międzynarodowego finału największego konkursu fotograficznego na świecie – Wiki Loves Monuments.

Tych trudnych wyborów dokona jury konkursowe, w skład którego wchodzą: Bartosz Skaldawski z Narodowego Instytutu Dziedzictwa oraz fotografowie Agata Grzybowska, Jacek Halicki, Andrzej Zygmuntowicz, Radosław Jóźwiak i Kacper Krajewski. Wyniki ich pracy poznamy w listopadzie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podzielili się z Wikipedią swoimi zdjęciami oraz partnerowi konkursu – Narodowemu Instytutowi Dziedzictwa.

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum