Wikimedia Polska

24 czerwca 2016

Katherine Maher nową dyrektor zarządzającą Wikimedia Foundation

Światowe Wikimedia / Natalia Szafran-Kozakowska

Katherine Maher została nową dyrektor zarządzającą Wikimedia Foundation, organizacji pożytku publicznego wspierającej Wikipedię i jej projekty siostrzane. Wybór został ogłoszony 24 czerwca 2016 podczas międzynarodowej konferencji wikimedian w Esino Lario. 

Katherine Maher związana jest z Wikimedia Foundation od 2014 roku, od kiedy to kierowała jej działem komunikacji. Po ustąpieniu ze stanowiska dotychczasowej dyrektor zarządzającej Lili Tretikov, Maher przez 3 miesiące zastępowała ją w kierowaniu organizacją. Przez ten czas wykazała się dużymi kompetencjami oraz głębokim zrozumieniem wartości, przyświecającym ruchowi Wikimedia.

Katherine Maher od dawna angażuje się w pracę na rzecz praw człowieka oraz wolnego i otwartego internetu. Przed podjęciem pracy w Wikimedia Foundation pracowała m.in. w organizacji pożytku publicznego Access Now oraz UNICEF.

Nominację Maher poprzedzał przeprowadzony przez Radę Powierniczą Wikimedia Foundation proces głębokiej analizy tego, jakimi wartościami, umiejętnościami i doświadczeniem powinna wykazywać się osoba kierująca tą organizacją. W procesie tym, oprócz głosów pracowników i organizacji partnerskich fundacji, wysłuchano także opinii społeczności – twórcy Wikipedii z całego świata wzięli udział w ankiecie, w której deklarowali jakie są ich oczekiwania wobec dyrektora zarządzającego.

Dodatkowe informacje

1 komentarz na temat “Katherine Maher nową dyrektor zarządzającą Wikimedia Foundation”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum