Wikimedia Polska

6 maja 2016

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza na spotkanie ze sztuką i Wikipedią

Wikipedia /Współpraca z instytucjami / Natalia Szafran-Kozakowska

12 maja o godzinie 14.00 czytelnicy i twórcy Wikipedii spotkają się w Muzeum Narodowym w Warszawie, aby pisać i uzupełniać hasła o najważniejszych europejskich dziełach sztuki. Wysłuchają także wykładu o 4 wyjątkowych obiektach. Spotkanie jest otwarte, wstęp wolny. 

Spotkanie jest częścią międzynarodowej akcji Europeana Art History Challenge. W jej ramach resorty kultury wszystkich narodów Unii Europejskiej wybrały po 10 najważniejszych dla ich krajów dzieł sztuki. Teraz wikipedyści z całego świata łączą siły, aby opisać w Wikipedii hasła związane z tymi obiektami.

Podczas spotkania w Muzeum Narodowym będzie można poszerzyć swoją wiedzę o sztuce Europy, poznać Wikipedię i włączyć się w wzbogacanie jej zawartości.

Co się będzie działo?

  • wykład o 4 wybitnych dziełach sztuki europejskiej, znajdujących się w kolekcji Muzeum Narodowego
  • wspólne edytowanie haseł o dziełach sztuki europejskiej w Wikipedii (mile widziani są zarówno doświadczeni wikipedyści, jak i osoby, które nie mają żadnego doświadczenia z Wikipedią)

Co można zyskać?

  •  można poszerzyć swoją wiedzę o najważniejszych dziełach sztuki Europy
  • włączyć się we współtworzenie największej na świecie encyklopedii i pomóc wzbogacić ją o informacje o najważniejszych dziełach Europy
  • dowiedzieć się jak działa Wikipedia i kto ją tworzy
  • włączyć się do międzynarodowego konkursu Europeana Art History Challenge i powalczyć o ciekawe nagrody

dowiedzieć się więcej o współpracy Muzeum Narodowego w Warszawie z Wikipedią oraz o naszym wspólnym projekcie związanym z Galerią Faras

Wydarzenie jest otwarte, wstęp wolny. Warto rejestrować się wcześniej, pisząc maila na adres kultura@wikimedia.pl (nie jest to konieczne, ale wiedza o dokładnej liczbie uczestników pozwoli nam lepiej przygotować przestrzeń i wydarzenie).
Zapraszamy!

Więcej informacji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum