Wikimedia Polska

24 października 2014

Wikipedyści na ogólnopolskiej konferencji \"Państwo a gospodarka\"

Stowarzyszenie / Natalia Szafran-Kozakowska

Członkowie naszego Stowarzyszenia, Wojciech Pędzich oraz Szymon Grabarczuk będą uczestniczyć w ogólnopolskiej konferencji Państwo a gospodarka zorganizowanej w dniach 24-25 października 2014 w Grudziądzu przez Katedrę Publicznego Prawa Gospodarczego i Koło Naukowe Publicznego Prawa Gospodarczego Uniwersytetu Mikołajka Kopernika w Toruniu. Konferencja poświęcona jest co prawda głównie tematyce swobody działalności gospodarczej i jej ograniczeniom, jednak włączony w nią jest także panel poświęcony organizacjom non-profit. Nasi przedstawiciele występować będą w sobotę o 14.00 i wygłoszą prezentację na temat projektów realizowanych przez Stowarzyszenie (m.in. Wikiekspedycja, programy grantowe i konferencje), a także omówią wybrane kwestie związane z finansowaniem działalności organizacji pozarządowych. Zastanowią się także w jaki sposób zapowiadane zmiany w rozliczeniu PIT wpłyną na wysokość środków, które organizacje takie będą mogły uzyskać z 1% podatków, a także rozważą alternatywne źródła finansowania jakie otwierają się dzięki zmianom w ustawie o zbiórkach publicznych (np. crowdfunding).

Udział w tego typu konferencjach jest dla nas cenny z dwóch powodów – po pierwsze pozwala na spopularyzowanie wiedzy o działaniach Stowarzyszenia, po drugie jest formą wyjścia na zewnątrz, nawiązania kontaktu ze środowiskiem akademickim, które może być dla nas cennym partnerem w zakresie pozyskiwania treści  – wyjaśnia decyzję o udziale w konferencji Wojciech Pędzich.

Więcej na temat konferencji można znaleźć na jej oficjalnej stronie

Organizatorzy relacjonują przebieg konferencji na Twitterze. 

Wojciech Pędzich jest z wykształcenia anglistą. Ze Stowarzyszeniem związany jest od 2007 roku. Jest wikipedystą, administratorem polskiej Wikipedii i byłym stewardem projektów Wikimedia. Od 2014 roku jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia, odpowiedzialnym za jego politykę medialną.

Szymon Grabarczuk jest studentem prawa i administratorem polskiej Wikipedii. Od 2013 roku jest członkiem wyznaczonej przez Stowarzyszenie komisji przyznającej mikogranty na działania  mające na celu wzbogacanie zasobów projektów Wikimedia.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum