Wikimedia Polska

9 lutego 2013

Stypendia na konferencję Wikimania 2013 w Hongkongu

Stowarzyszenie / Leinad

BanerW 2013 roku odbędzie się 9 edycja międzynarodowej konferencji Wikimania, czyli spotkanie społeczności twórców Wikipedii oraz podobnych serwisów opartych o mechanizm wiki. W związku z tym, członkowie społeczności projektów Wikimedia mogą starać się o stypendia dofinansowujące koszty podróży oraz pobytu.

Tegoroczna Wikimania odbędzie się w Hongkongu w dniach 7-11 sierpnia 2013 i tradycyjnie stypendia będzie przyznawać Fundacja Wikimedia. Także Stowarzyszenie Wikimedia Polska po raz kolejny zdecydowało się przyznać stypendia ze swoich środków.

Fundacja Wikimedia przyzna stypendia osobom z całego świata, przy czym można otrzymać częściowe lub pełne dofinansowanie. Składnie wniosków trwa do 22 lutego 2013, do godziny 23:59 (czasu UTC). Szczegółowe zasady przyznawania oraz sposób aplikowania jest opisany na stronie http://wikimania2013.wikimedia.org/wiki/Scholarships.

Stowarzyszenie Wikimedia Polska przyzna stypendia mieszkańcom Polski oraz do 4 stypendiów dla mieszkańców z państw Europy środkowej i wschodniej (w ramach budowanego partnerstwa WMCEE). Składnie wniosków trwa do 20 lutego 2013, do godziny 23:59:59 (czasu warszawskiego). Szczegółowe zasady przyznawania oraz sposób aplikowania jest opisany na stronie http://pl.wikimedia.org/wiki/Wikimania_2013.

Logo
Logo Wikimanii

Dlaczego warto wziąć udział? Wikimania to najlepsza kuźnia pomysłów i okazja do wymiany doświadczeń społeczności Wikimedia z całego świata. Podczas niejednej Wikimanii swoje premiery miały przełomowe rozwiązania techniczne (wersje przejrzane, edytor wizualny), zacieśniono współpracę w ramach międzynarodowych inicjatyw takich jak Wiki Loves Monuments (w Polsce jako konkurs Wiki Lubi Zabytki) oraz GLAM (Galleries, Libraries, Archives, Museums), a także opublikowano badania naukowe, które później zyskiwały międzynarodowy rozgłos. Na bazie doświadczeń z Wikimanii, w Polsce wolontariusze zorganizowali m.in. Wikimanię 2010 w Gdańsku, maratony edytowania haseł, czy też uroczyste obchody 10 urodzin polskiej Wikipedii – wszystkie te inicjatywy cieszyły się sporą popularnością i zainteresowaniem mediów.  …

2 komentarze na temat “Stypendia na konferencję Wikimania 2013 w Hongkongu”

  1. Nie przypominam sobie, żeby konkurs Wiki Lubi Zabytki — ani edycja 2011, ani 2012 — był zorganizowany na fali pomysłów z Wikimanii; jeżeli już, to pierwsza edycja została zorganizowana na fali Konferencji Wikimedia Polska 2011, która miała miejsce we Wrocławiu.

  2. Daniel Malecki

    Dziękuję za uwagę, faktycznie pomyliło mi się wystąpienie Lodewijka we Wrocławiu, mając wrażenie, że to było podczas Wikimanii 2011. Natomiast na Wikimaniach 2011 i 2012 na pewno omawiano kwestie organizacyjne Wiki Loves Monuments. Ostatni akapit trochę przeredagowałem.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum