Wikimedia Polska

21 stycznia 2013

Wikipedyści planują 2013 rok

Wikipedia / Leinad

width=224
Urodzinowy wikitort (autor: Awersowy, licencja: CC BY-SA 3.0)

Z okazji Dnia Wikipedii, czyli 12 urodzin Wikipedii, w ostatni weekend spotkali się wikipedyści w Poznaniu, Lublinie oraz Katowicach. Lokalne spotkania zaowocowały w wiele planów, które będą zrealizowane w 2013 roku.

Dzień Wikipedii to coroczna okazja do wspólnego świętowania, poznania się nowych wikipedystów, rozmów oraz dzielenia się doświadczeniami. Ponadto czas spotkań wykorzystano do podzielenia się nowymi pomysłami na rozwój projektów Wikimedia oraz znalezienia większej liczby wolontariuszy, którzy chcieliby wesprzeć daną inicjatywę.

Wśród zaproponowanych inicjatyw pojawił się plan zdobycia większej liczby wolontariuszy Wikipedii z grupy wiekowej 50+ poprzez uczestnictwo w targach oraz organizację warsztatów; przedstawiono pomysły na ulepszenie organizacji Wikiekspedycji, której celem jest pozyskiwanie zdjęć do haseł w Wikipedii; a także poczyniono kroki w kierunku organizacji Konferencji Wikimedia Polska 2013. Podsumowanie i relacje z poszczególnych miast można znaleźć na stronie Dzień Wikipedii 2013.

W części miast Stowarzyszenie Wikimedia Polska wsparło uczestników gadżetami związanymi z Wikipedią oraz drobnym poczęstunkiem.

width=436
Pamiątkowe zdjęcie uczestników spotkania w Poznaniu (autor: Awersowy, licencja: CC BY-SA 3.0)

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum