Wikimedia Polska

15 stycznia 2013

Święto wikipedystów – Dzień Wikipedii 2013

Wikipedia / Leinad

width=200
Dzień Wikipedii 2013

Ponad 1,5 miliona ludzi z całego świata utworzyło ponad 23 miliony haseł w 285 językach. Codziennie jest tworzonych 12 tysięcy nowych haseł – w tym 8 utworzono w ciągu ostatniej minuty. Autorami są poetki i profesorzy, kelnerzy i przedszkolanki, starzy i młodzi, biedni i bogaci. Taka właśnie jest Wikipedia!

Wikipedia to encyklopedia, którą każdy może współtworzyć (także Ty! ), ale większość osób nie zdaje sobie sprawy jak powstają hasła. Na całym świecie setki milionów ludzi korzysta z pracy wolontariuszy tej niesamowitej encyklopedii, dlatego warto o nich pamiętać chociaż w dniu ich święta.

15 stycznia 2013 obchodzimy Dzień Wikipedii, czyli 12 urodziny powstania Wikipedii w języku angielskim. Wszystkim wikipedystom i wikipedystkom życzymy wszystkiego najlepszego, no i pamiętaj, że to może być także Twoje święto!

Z okazji Dnia Wikipedii 2013, wikipedyści zaplanowali obchody w Poznaniu, Lublinie oraz Katowicach. Każdy kto chce ich poznać, dowiedzieć się jak tworzyć encyklopedię, jest mile widziany na tych spotkaniach.

Inspiracją tekstu był wpis na blogu Sue Gardner.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum