Wikimedia Polska

9 stycznia 2013

Wystawa Wiki Loves Monuments na dworcu Warszawa Centralna

Wiki Lubi Zabytki / Polimerek

W dniach 8-27 stycznia 2013 roku na dworcu kolejowym Warszawa Centralna odbywa się otwarta wystawa zdjęć finalistów konkursu Wiki Loves Monuments 2012. Warszawa Centralna jest największym dworcem kolejowym w Polsce.

width=307
Wystawa na stacji kolejowej Warszawa Centralna (autor: CLI, licencja: CC BY-SA 3.0)

Wystawa zdjęć na Dworcu Centralnym została zorganizowana przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska we współpracy z projektem Galeria OPEN – inicjatywie Polskich Kolei Państwowych polegającej na organizowaniu otwartych wydarzeń kulturalnych na wybranych dworcach kolejowych w Polsce.

Zdjęcia są prezentowane na plakatach w formacie B1, umieszczonych na sześciu prostopadłościennych nośnikach, umieszczonych w głównym hallu dworca, tuż przy schodach prowadzących na perony. Na wystawę składa się 10 plakatów ze zwycięskimi zdjęciami polskich zabytków, 13 plakatów ze zdjęciami zabytków z całego świata oraz 2 plansze informacyjne, jedna opisująca konkurs Wiki Loves Monuments i druga zachęcająca do edytowania projektów Wikimedia. Plakaty ze zdjęciami są opatrzone QR-kodami kierującymi do odpowiednich artykułów w Wikipedii za pośrednictwem QRpedii.

Galeria OPEN udostępniła miejsce i nośniki, Stowarzyszenie Wikimedia Polska, przygotowało i wydrukowało plakaty. Głównym koordynatorem i pomysłodawcą wystawy jest Adam Kliczek (User:CLI).

Zdjęcia można oglądać w Warszawie w dniach 8-27 stycznia, potem zostaną one przeniesiona na dworzec PKP w Gdyni lub Wrocławiu.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum