Wikimedia Polska

7 sierpnia 2012

Wikiekspedycja 2012 w drodze!

Wikiekspedycja / Leinad

width=650
Zdjęcie przedstawia widok na stare miasto w Górowie Iławieckim. Wykonane z poddasza kościoła grecko-katolickiego przy ulicy Warmińskiej 21 dzięki uprzejmości kościelnego Józefa Worobca (autor: CLI, licencja CC BY-SA 3.0).

Prawie przez cały sierpień odbywa się Wikiekspedycja, czyli wyprawa po jednym z regionów Polski, która ma na celu zebranie dokumentacji fotograficznej. W tym roku naszym celem jest województwo warmińsko-mazurskie.

Wikiekspedycja to jedna z najstarszych cyklicznych inicjatyw Stowarzyszenia Wikimedia Polska, która w 2012 roku odbywa się po raz czwarty. Dzięki finansowemu wsparciu naszego stowarzyszenia, co roku uczestnicy dostarczają dla Wikipedii i innych projektów Wikimedia po kilka tysięcy fotografii – często unikalnych, które przedstawiają miejsca dotąd niepublikowane w internecie. Co ważne, wszystkie zdjęcia są dostępne na wolnej licencji, co oznacza, że każdy może z nich korzystać za darmo po spełnieniu prostych warunków licencji.

W tegorocznej Wikiekspedycji pomaga i bierze udział ponad 15 wolontariuszy z całej Polski (a także jeden z Czech), którzy podzielili się na dwie ekipy. Pierwsza ekipa ma na celu fotografowanie miejscowości w północnej części województwa warmińsko-mazurskiego, na obszarze ograniczonym z zachodu przez Górowo Iławieckie i Olsztyn, a na wschodzie przez Gołdap i Ełk. Natomiast druga ekipa ma na celu fotografowanie wsi oraz przyrody w południowej części województwa warmińsko-mazurskiego, w okolicach m.in. Olsztynka, Mrągowa, Szczytna, Mikołajek i Grajewa.

Szczegółowy opis tegorocznej Wikiekspedycji można znaleźć na stronie stowarzyszenia, natomiast bieżącą relację z postępów można śledzić na Facebooku.

Jeśli chcesz w jakiś sposób pomóc lub wziąć udział, skontaktuj się z organizatorami lub naszym stowarzyszeniem. Możesz też już zacząć planować przyszłoroczną Wikiekspedycję!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum