Wikimedia Polska

31 maja 2012

Majowe podsumowanie wyróżnionej zawartości Wikipedii (2012)

Wikipedia / Farary

Wieniec
Wieniec

W maju 2012 w polskojęzycznej Wikipedii przybyło 27 wyróżnionych haseł.

Jesteśmy bogatsi o 21 Dobrych Artykułów. Status DA uzyskało:

oraz po jednym haśle z zakresu:

Wyróżnienie Dobry Artykuł odebrano hasłu o szlachetnym i starożytnym rodzie Blacków, fikcyjnej rodzinie z cyklu powieści o Harrym Potterze.

Niestety nie przybyło nam w minionym miesiącu medalowych haseł. Mimo że przyznano medale dla biogramu polskiego skoczka narciarskiego Stanisława Marusarza i hasłu z zakresu astronomii, prezentującemu region Układu Słonecznego, określany terminem  dysku rozproszonego, równolegle wyróżnienia utraciły hasła: atrakcyjność fizyczna i artykuł o piosence Hey Jude.

Do kategorii List na Medal dołączyły w maju 4 hasła: lista prezentująca dyskografię Edyty Górniak, artykuł o 2-złotowych monetach okolicznościowych wyemitowanych od 1995 roku w Polsce, lista odznaczonych Orderem Orła Białego w III RP oraz wyniki w biegu pościgowym kobiet w biathlonie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006.

Odznaczona została także kolejna, 12 już grupa artykułów, traktująca o niszczycielach typu Tucker, jednostkach pływających z czasów I wojny światowej. Składa się na nią artykuł przekrojowy, oraz sześć haseł o poszczególnych typach niszczycieli.

Największy ruch panował jak zwykle na stronie propozycji do DA, dzięki czemu osiągnęliśmy liczbę 1215 odznaczonych artykułów. Kategoria List na Medal zawierała na koniec maja 112 pozycji. Choć nie zwiększyła się liczba haseł medalowych, od kilku miesięcy trwa przegląd i naprawa dawniej wyróżnionych artykułów i kategoria ta, licząca obecnie 526 haseł, systematycznie zyskuje na jakości.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum