Wikimedia Polska

24 maja 2012

Zostań autorem hasła nr 900 000 w polskiej Wikipedii!

Wikipedia / Leinad

Zostań

Polska Wikipedia już niedługo osiągnie kolejny kamień milowy, jakim jest liczba 900 tysięcy haseł. Z tej okazji Stowarzyszenie Wikimedia Polska przygotowało akcję promocyjną zachęcającą do udziału w rywalizacji polegającej na napisaniu hasła i opublikowaniu go jako nr 900 000.

Akcja promocyjna ma na celu rozpowszechnienie świadomości, że każdy może pisać hasła w Wikipedii — dzięki temu mamy nadzieję przyciągnąć nowych twórców haseł do polskiej Wikipedii. Dla wszystkich początkujących powstała specjalna strona, która pomoże im stworzyć ich pierwsze hasło w Wikipedii.

Za sprawą Stowarzyszenia Wikimedia Polska, rywalizacja o hasło nr 900 000 nie tylko wiąże się z satysfakcją „zdobycia” tego numeru, ale także z możliwością wygrania karty podarunkowej o wartości 500 zł, którą można zrealizować w księgarni do zakupu książek potrzebnych do napisania kolejnych haseł. Ponadto autorzy kolejnych czterech haseł otrzymają karty podarunkowe o wartości 100 zł.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w zmaganiach zapraszamy na stronę akcji „Zostań autorem hasła nr 900 000 w polskiej Wikipedii!”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum