Wikimedia Polska

8 maja 2012

Wystawa Picture of The Year w Pile

Wikimedia Commons / Rdrozd

Wiewiórka
Wiewiórka w parku Hofgarten, jedno ze zdjęć, które obejrzymy na wystawie (Autor: Ray eye, CC-BY-SA-2.0-de)

Wystawa Picture of The Year, w której można obejrzeć najlepsze zdjęcia z Wikimedia Commons, trafiła do kolejnego miasta. Do 25 maja będzie ją można obejrzeć w Pile, w gmachu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza przy ulicy Kołobrzeskiej.

9 maja o godzinie 16.00 w holu Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego UAM odbędzie się wernisaż wystawy. Podczas wernisażu wysłuchamy wykładu dr. Macieja Szymanowicza na temat funkcji dokumentalnej fotografii w kreśleniu rzeczywistości w Polsce przedwojennej i współczesnej.

Tematyka wykładu doskonale wpisuje się w charakter zdjęć z naszej wystawy. Mają one przede wszystkim być użyteczne, a zatem ilustrować artykuły w Wikipedii i innych projektach. A że przy okazji są ucztą dla oka – to już niejako efekt uboczny.

Do tej pory wystawę obejrzano już m.in. w Warszawie, Częstochowie, Wrześni i Chorzowie, mogli ją także odwiedzić uczestnicy 10. urodzin polskiej Wikipedii.

Jeśli chcesz, aby trafiła także do Twojego miasta i możesz pomóc w znalezieniu miejsca, w którym zostanie wyeksponowana, skontaktuj się z koordynatorem projektu.

Czym jest Picture of the Year? To coroczny konkurs, w którym edytorzy Wikipedii i innych projektów Fundacji Wikimedia wybierają Grafikę Roku, spośród wyróżnionych ilustracji z bazy Wikimedia Commons. Wszystkie materiały z Commons objęte są tzw. wolnymi (otwartymi) licencjami, które pozwalają na swobodne wykorzystanie takich zdjęć (również komercyjne), pod warunkiem podania autora i zachowania licencji.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum