Wikimedia Polska

23 lutego 2012

Zagłosuj na Wiki Lubi Zabytki w plebiscycie na Wydarzenie Historyczne Roku!

Stowarzyszenie /Wikipedia / Leinad

Miło nam poinformować, że nasza akcja Wiki Lubi Zabytki 2011 została wybrana do finałowego głosowania w plebiscycie na Wydarzenie Historyczne Roku, które jest organizowane przez Muzeum Historii Polski oraz portal historia.org.pl.

Akcja Wiki Lubi Zabytki została zorganizowana po raz pierwszy w 2011 roku jako polska część europejskiej inicjatywy Wiki Loves Monuments i miała na celu sfotografowanie wszystkich obiektów posiadających status zabytku nieruchomego i wpisanych na listy Wojewódzkich Konserwatorów Zabytków.

Nasza inicjatywa była objęta honorowym patronatem przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa i była organizowana przy współpracy z Centrum Cyfrowym Projekt: Polska i Śląskim Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach.

Dzięki akcji udało się pozyskać ponad 16 tysięcy zdjęć zabytków w Polsce, a najlepsze prace zostały nagrodzone. Pozyskany zasób zdjęć jest sukcesywnie wykorzystywany do zilustrowania kolejnych haseł w Wikipedii. Wszystkie zdjęcia są dostępne na wolnej licencji, co oznacza, że każdy może z nich korzystać za darmo po spełnieniu prostych warunków licencji. W 2012 roku planujemy drugą edycję Wiki Lubi Zabytki.

Zapraszamy do głosowania na stronie http://whr2011.muzhp.pl, macie czas do 29 lutego 2012!

width=200

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ostatnie wpisy
Archiwum