Bądź na bieżąco!

Wikimedia Polska w Ogólnopolskiej Federacji Organizacji Pozarządowych!Dobre wieści! W kwietniu tego roku Wikimedia Polska stało się jedną z organizacji zrzeszonych w OFOP. Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych powstała w 2003 roku i jest inicjatywą, której celem jest rozwijanie dialogu o aktywności obywatelskiej oraz budowanie silnej pozycji sektora organizacji pozarządowych w Polsce. 

Federacja zrzesza ponad 150 organizacji z całego kraju i działa w pełni apolitycznie. OFOP współpracuje z administracją publiczną, zajmuje stanowiska w procesach legislacyjnych, przekazuje informacje o finansowaniu trzeciego sektora i zabiega o udział polskich organizacji pozarządowych w integracji europejskiej.

Co daje nam członkostwo w Federacji?

Przede wszystkim jest to platforma wymiany doświadczeń i dobrych praktyk z innymi organizacjami pozarządowymi. To pozwala nam uczyć się od innych i doskonalić nasze projekty, a także przekazywać naszą wiedzę dalej.

Jako Stowarzyszenie zajmujemy się prawem autorskim, ale także innymi regulacjami związanymi z dostępem do wiedzy czy odpowiedzialnością w Internecie. Działając w Federacji, będziemy mogli częściej wyrażać stanowisko na tych polach. Ponadto członkostwo w OFOP da nam większą wiedzę o sytuacji prawnej organizacji pozarządowych w Polsce.

Bądź na bieżąco

Śledź nasze działania i plany

Zapisz się na nasz newsletter

Newsletter przybliża nasze działania i plany. Trafi do twojej skrzynki raz w miesiącu.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania dotyczące naszych działań? Napisz do nas!

Kontakt

Autorzy zdjęć