Nagrody za najlepsze pojedyncze zdjęcie

  1. nagroda o wartości 2 000 zł
  2. nagroda o wartości 1 000 zł
  3. nagroda o wartości 500 zł

Dodatkowo w tej kategorii zostanie wskazane 7 fotografii wyróżnionych, których autorzy i autorki otrzymają od Wikimedia Polska komplety gadżetów za szczególne zaangażowanie w konkurs.

Zdjęcia nagrodzone i wyróżnione wezmą udział w międzynarodowym finale Wiki Loves Monuments, największego konkursu fotograficznego na świecie.

Nagrody dla fotografów za szczególne zaangażowanie w konkurs

  1. nagroda o wartości 1000 zł
  2. nagroda o wartości 500 zł
  3. nagroda o wartości 300 zł

Nagrodami sią karty premiowe o wskazanych wyżej nominałach, którymi można dokonywać płatności w internecie i sklepach stacjonarnych.

Specjalna nagroda tematyczna

Nieoczywiste Śląskie” to kategoria tematyczna stworzona we współpracy z Instytutem Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach. W ramach kategorii nagrodzone zostaną trzy zdjęcia pokazujące zabytki województwa śląskiego. Zdjęcia oceniane będą pod względem nieszablonowego podejścia do tematu (np. sfotografowanie znanego zabytku z nieznanej strony) lub odkrywczości (zdjęcia mało znanych zabytków np. znajdujących się w niedużych miejscowościach lub na obszarach wiejskich) albo niestereotypowego przedstawienia Śląska (np. zabytkowe parki czy pałace).
Odkryjcie swoje Śląskie! Liczymy na Waszą pomysłowość w ujęciu tematu.
(wkrótce pojawi się informacja o nagrodzie w ramach kategorii tematycznej)

Więcej informacji

Partnerzy konkursu: